„To je pásmo, kde chceme být a v tomto smyslu jsem před utkáním na kluky i apeloval. Každý si uvědomoval, že to je důležitý zápas a že ho musíme zvládnout. Nechceme přece hrát spodek tabulky," nastínil plány trenér Stonavy Karel Sochora.

Domácí se skutečně drželi stanovené taktiky, pracovali zodpovědně a byli aktivní. Soupeř ale hrál také velmi dobře. „Připravovali jsme se hlavně na Krejčoka, který je v ofenzivě nebezpečný. Asi dvakrát nám tam pláchnul, ale jinak to bylo dobré a kluci ho ubránili," pochvaloval si Sochora.

Hned po 25 minutách musel ze hry Šuster, který si obnovil svalové zranění. Sochora tak vytáhl z rukávu eso v podobě Jiřího Malúše, a ten utkání rozhodl.

Vyrovnaný poločas branku nenabídl, ale ve druhé části se trefil již zmiňovaný Malúš a domácí vedli. „To bylo dost podstatné, protože podobné zápasy jsou často o jednom gólu. Nebýt pak naší hrubé chyby, tak to i o jednom gólu bylo," připomněl Sochora nepovedenou Zielonkovu malou domů, po které brankář Gaszczyk musel faulovat Němce a kopala se penalta. Sekanina ji proměnil a Stonava se musela snažit dál.

„Branka nás asi na pět minut uzemnila, ale líbilo se mi, jak potom mančaft zabral. Kluci se zvedli, chtěli to urvat. Pořád hráli zodpovědně dozadu a nebláznili. Důležité bylo, že nám znovu výborně pracovala záloha. Péťa Dittrich je prostě náš motor, ostatní se přidali, dokázali jsme to zase rozhýbat a rozhodit balony do stran. Ten druhý gól Malúše byl odměnou pro všechny, jak příkladně pracovali," poznamenal Sochora.

Ještě předtím ale nebyla uznána Malúšovi branka pro ofsajd. V opačném případě si mohl na konto připsat hattrick.

SK Stonava – BD Stav Sedliště 2:1 (0:0)

Branky: 55. a 85. Malúš – 69. z pen. Sekanina. Rozhodčí: Karas – Čecháček, Trojan. ŽK: 4:1. Diváci: 40.

Stonava: Gaszczyk – Mančař, Frait, Wojnarovský, Zielonka – Hančín – Edr, Graňák, Dittrich, Němec (46. Zachata, 71. Hojdysz) – Šuster (25. Malúš). Trenér: Karel Sochora.