O osudu zápasu rozhodl již v 9. minutě domácí Jan Schaffartzik poté, co Karviné patřil úvod utkání. To bylo celou dobu vyrovnané, oba celky bojovaly na maximum, ale příliš zajímavých momentů nenabídly. Za zmínku stála ještě situace z druhého dějství, kdy karvinský Urgela trefil tyč.

O první rozruch se postarali domácí v 6. minutě, kdy po lajně utekl Pospěch, poslal do vápna přízemní centr, který ale zkrotil před dobíhajícími protihráči brankář Lipčák.

Pohárové derby přineslo postup Opavy (v tmavém), která porazila Karvinou.

Neuběhla ani minuta a dusno bylo na druhé straně. Skwarczek se snažil dostat do vápna, nakonec ale nahrál na Hatoka, jenž přesným centrem našel volného Zeleného, jehož hlavičku mířící k tyči vytlačil gólman Hampel na rohový kop.

V 9. minutě byla k vidění branka, a stála za to. Schaffartzik si na šestnáctce nachystal míč ke střele a umístěnou ránou nedal Lipčákovi šanci – 1:0. Po půlhodině hry se skóre mohlo měnit znovu. Čelůstka hledal nabíhajícího Svatonského, ten v tísni zakončoval a branku přestřelil.

Pohárové derby přineslo postup Opavy (v tmavém), která porazila Karvinou.

Ve druhém poločase se nejdříve prezentoval střelou do středu branky Skwarczek. V 68. minutě se z ničeho nic dostal do zakončení v pokutovém území po centru Zeleného Urgela, tomu ale střela nesedla. Balon přesto směřoval za záda brankáře Hampla, kterého naštěstí zachránila tyč.

Opava v další fázi poháru narazí na vítěze duelu Třinec – Olomouc.

Opava - Karviná 1:0 (1:0)

Branka: 9. Schaffartzik. Rozhodčí: Nenadál – Hock, Pochylý. ŽK: Svatonský, Horka - Růžička, Ondřejka. Diváci: 1503.

Opava: Hampel – Pospěch, Mikula, Dvorník, Čelůstka – Metelka (57. Kuznik), Horka – Svatonský (71. Vavřík), Grussmann, Schaffartzik – Machálek (71. Kuzmanovič). Trenér: Jan Baránek.

Karviná: Lipčák - Hatok, Cverna, Jovanovič, Růžička (64. Puchel) – Fiala (80. Trousil), Vaněk, Skwarczek, Zelený – Urgela, Kurušta (55. Ondřejka). Trenér: Jozef Weber.