Fotbalisté MFK Karviná zůstávají prvoligoví. V sobotu si příslušnost mezi elitou vybojovali na půdě stejně ohrožené Jihlavy, které stačil k záchraně bod. Karvinští vyhráli 2:0.

Na rozjásané slavící hráče čekali před Městským stadionem v Karviné-Ráji nadšení fanoušci, kteří se půlhodiny rozehřívali různými pokřiky. „Prvoligoví, prvoligoví," a „Vysočinu, na svačinu!" neslo se noční Karvinou.

| Video: Youtube

S ohlušujícím lomozem pak vítali příjíždějící autobus, ze kterého se soukali překvapení fotbalisté.

Přivítání to bylo, jako kdyby Karviná první ligu teprve vybojovala. Bylo vidět, že si fanoušci nesmírně váží toho, že se ve městě bude nejvyšší soutěž kopat i v nové průlomové sezoně. Karviná bude u toho, když se změní hrací systém ligy!

„Pro tyhle momenty stojí za to ten fotbal dělat," smál se kapitán mužstva Pavel Esimann.

Hráči rozdávali podpisy i úsměvy na všechny strany. Fanoušci se s nimi fotografovali a upřímně jim blahopřáli k záchraně.

„Fandům náleží velký dík. V Jihlavě jsme jejich podporu vnímali a stejně, jako se u nás před týdnem cítil Baník, jsme se my cítili v Jihlavě. Jako doma," dodal trenér Lubomír Vlk.

Fotbalisté se pak přemístili do pizzerie Na Studentské. Oslavy pokračovaly do pozdních nočních hodin. Během nich patřil k nejčastějím pokřikům popěvek: Pivo, vodka, becherovka, Luboš Vlk!