„Výhra potěší, ale je to jen první vlaštovka a ta, jak známo, jaro nedělá,“ použil lidové přirovnání trenér havířovského mužstva Miroslav Matušovič.

Ten v zimě řešil odchody tří klíčových hráčů z obrany (Cigánek, Lisický, Bialek), ale zdá se, že se je podařilo nahradit.

„Čisté konto je určitě plusem, vůbec jsme nevěděli, jak to bude v novém složení vypadat. Tady musíme pochválit všechny hráče, jak se do plnění defenzivních povinností zapojili, protože o naši produktivitu obavy nemám, tam jsme silní, ale obrana je už něco jiného. Na jaře bude hodně záležet na tom, jak to směrem dozadu budeme hrát a od toho se pak budou odvíjet i naše výsledky,“ upozornil Matušovič.

Jeho tým si v neděli vedl zdatně. Na umělé trávě kombinoval a držel míč, Šternberk spoléhal hlavně na brejkové situace. „Dobývali jsme obranu soupeře dvacet minut, než jsme do brány dorazili přímý kop. Pak už to z kluků spadlo,“ pochvaloval si Matušovič.

Poctivě pracující Indiáni nedovolili Šternberku dramatizaci duelu, neboť přidávali další góly a navyšovali svůj náskok. Tomáš Omasta zaznamenal hattrick.

A udržená nula je jistě tím pravým povzbuzením do pokračování soutěže. „Chtěli jsme do jara vstoupit úspěšně, to se povedlo a dali jsme najevo, že se s námi i přes ty zimní odchody musí stále počítat. To mě těší,“ zakončil Miroslav Matušovič.

MFK Havířov – FK Šternberk 5:0 (1:0)

Branky: 48., 53. a 71. Omasta, 20. Klejnot, 65. Lišaník. Rozhodčí: Kneisl – Volek, Vidlička. ŽK: 2:2. Diváci: 180.

Havířov: Směták – Zupko, Hottek, Chlopek – Klejnot, Wojnar (81. Greger), Matušovič (85. Baran), L. Skoupý – Omasta, Lišaník (73. K. Skoupý), Förster. Trenér: Miroslav Matušovič.