„Když jsem přijel do Polanky hodinu a čtvrt před utkáním a hned jsem se byl podívat na hrací ploše, tak to ještě byl jakžtakž únosné. A proto jsem nejprve oběma týmům oznámil, že se hrát bude. Ale při rozcvičení už tam byly tak velké kaluže, ve kterých by se balon určitě zastavoval a fotbal by se prakticky nedal hrát, spíš jen nějakou kopanou," ochotně Deníku zdůvodnil změnu postoje hlavní rozhodčí.

„A co jsem tak slyšel na hřišti, mnozí z hráčů hostí už ani hrát nechtěli. Domácí to však viděli přece jen trochu jinak, proto pro mě bylo pro mě dost těžké takový verdikt oznámit," připustil Jiří Latoň.

„Ale podle mě jde především o to, abychom v téhle chvíli nepoškodili fotbal a chránili zdraví hráčů. Přece jen na tomhle terénu hrozilo zranění hráčů, třeba při nějakých skluzech," doplnil hlavní rozhodčí, který jediný má v pravomoci utkání odložit. „Tohle rozhodnutí by se mělo říct co nejdřív, aby se hráči zbytečně nerozcvičovali. Navíc v Polance i těch patnáct minut před začátkem, kdy jsem se definitivně rozhodl, stále intenzivně pršelo a hrací plocha by stejně za pár minut byla nehratelná," podotkl sudí Jiří Latoň.

Odložený nedělní zápas mezi Polankou a Dětmarovicemi by se měl odehrát ve středu 17. října od 15.30 hodin. „Podle regulí se to má, pokud to samozřejmě podmínky dovolí, sehrát do čtrnácti dnů. A jestliže by se týmy mezi sebou nedomluvily, přičemž já sám už do toho jejich dohadování nemám právo zasahovat, pak za ně rozhodne sportovně technická komise krajského fotbalového svazu," vysvětlil rozhodčí Jiří Latoň, který by měl být arbitrem i v náhradním termínu. „Ta delegace prozatím zůstává v platnosti, ale záleží na obsazovací komisi, zda náhodou nedeleguje na tenhle zápas někoho jiného," dodal Jiří Latoň.

Pro Dětmarovice je to už druhé odložené utkání na podzim. „No, bude to složité, vlastně už potřetí na podzim nás bude čekat anglický týden, ale naštěstí to máme v rozmezí čtyř dnů," připustil bez známek emocí kapitán týmu hostí Pavel Beilner. „Ale teď se v Polance podle mého hrát nedalo, prakticky celé hřiště bylo pod vodou," poznamenal Beilner ke stavu hrací plochy, který snad pouze litoval, že se nerozhodlo dřív. „Rozhodčí nám nejdřív řekl, že to je jakžtakž, ale pak když přišli na rozcvičku, že prý to najednou bylo všude samá voda. No, co se dá dělat, snad to klapne aspoň toho sedmnáctého, i když mnozí z hráčů budou muset řešit uvolňování z práce nebo ze školy," dodal kapitán Dětmarovic.

V polanecké kabině vládlo po verdiktu rozhodčího Latoně jisté rozčarování. „Když už řekl, že to hřiště je na hranici únosnosti, mělo se hrát," podotkl kapitán domácího týmu David Valenčin.

„Ta sranda s přípravou mistrovského zápasu nás stojí v každém případě minimálně 1200 korun, což se sice někomu může zdát málo, ale my tady fakt na rozhazování nemáme," doplnil kapitánova slova při odchodu ze šatny pro změnu hrající manažer klubu Radovan Řehulka.

Ať už si o nesehraném utkání myslí hráči rovněž i trenéři cokoliv, jedno bylo v tu chvíli jisté – za normálních okolností pravděpodobně zajímavý duel by v „polaneckém bazénu" nestál za nic a stejně prakticky v té slotě nikoho nepřilákal. V době, kdy se o odložení usilovně debatovalo, bylo totiž na stadionku odhadem asi třicet fotbalových fanoušků…