Černý víkend zažily v sobotu nejpopulárnější havířovské sporty. Jak prvoligoví hokejisté, tak divizní fotbalisté venku neuspěli a nedali ani gól. Celkové skóre činí 0:10!

Více branek inkasovali paradoxně fotbalisté, kteří stejně jako v minulém ročníku dostali na půdě Rýmařova půltucet gólů. „Je to pro mě naprosto nepochopitelné a neomluvitelné. Stejná sestava, která v předešlém zápase jede na morál a otočí utkání najednou propadne a ve dvacáté minutě není o co hrát," byl hodně nazloben trenér Indiánů Miroslav Matušovič, který už je rozhodnut, že do středeční dohrávky naskočí sám.

„Minule přišel Kuba Hottek, zvedl to, v pořádku. Ale jeho výkon byl podpořen úsilím všech hráčů. V Rýmařově jsem žádné úsilí neviděl. Všichni hráli hrozně, je to katastrofální výsledek. Jestliže jsem minule chválil, tak nyní musím kárat. Hlava mi nebere, že šlo o tu samou sestavu," poznamenal Matušovič.

Před utkáním své svěřence nabádal k ostražitosti pro úvod střetnutí, že domácí na ně určitě vletí, protože sami potřebují zlomit nepříznivou sérii výsledků a půjdou do toho po hlavě. „Jasně jsem jim řekl, aby si dali pozor na začátek zápasu a domácí už po pěti sekundách měli tutovku," nechápal Matušovič.

„Věděli jsme, že tam je malé hřiště, takže nebezpečí hrozí i z autových vhazování. Hráčům jsem jasně řekl, aby si dali pozor na situace ve vápně. Ale bylo to jako bych hrách na stěnu házel. Vše, co jsem řekl, se potvrdilo a my na to doplatili. Ani jednou v nové sezoně jsme nevedli, pořád dotahujeme a co chcete hrát za stavu 0:3?" položil si řečnickou otázku Matušovič.

Již v poločase bylo prakticky jasné, že Havířov odjede s prázdnou a řešila se jen otázka skóre. Nakonec z toho bylo šest gólů a ostuda. „Dost mi taky vadí, že na hřišti nikdo pořádně nepromluví. Tak kde to jsme? Je třeba komunikovat, povzbuzovat se, dirigovat. V Rýmařově se nenašel nikdo, kdo by náš prapor aspoň symbolicky zvedl," mávl rukou Matušovič. „Ještě, že už ve středu hrajeme další zápas," vzhlíží s nadějí k dohrávce v Karlovicích.

Jiskra Rýmařov – MFK Havířov 6:0 (3:0)

Branky: 25. a 55. Šupák, 28. z pen. a 71. Němec, 10. Ondruška, 69. Furik. Rozhodčí: Páral – Poláček, Koláček. ŽK: 0:2. Diváci: 137.

Havířov: Směták – Omasta, K. Skoupý, Michalčák, Gistinger – Klejnot (29. Jaworek), Zupko (46. Osvěčík), Wojnar, Trajkovski (66. Vagner) – Hottek – Gomola. Trenér: Miroslav Matušovič.