Přitom to celý první poločas vypadalo na to, že hráči naváží na kvalitní výkony z přípravy. „Tam nám dal tři góly jen Havířov, jinak jsme si v obraně počínali výborně," podotkl trenér Těšína Čestmír Kročil.

Jeho tým hrál v úvodním dějství vyrovnanou partii. Po centru Przyczka měl dokonce Konečný velkou šanci, ale míč mu na mokrém terénu utekl. Kravaře měly také jednu šanci, kdy Baranek po chybě Klepka přestřelil prázdnou bránu. To bylo z domácí strany vše.

„Kádr jsme v zimě zkvalitnili příchody hotových hráčů a herně se někam posunuli. Ještě v přestávce jsem si říkal, že tady nemůžeme prohrát," hlesl po zápase zklamaně trenér Kročil.

Jenže Kravaře pak během čtvrthodiny čtyřikrát skórovaly. „Upozorňoval jsem hráče, aby i nadále hráli zodpovědně, začátek druhé půle byla ale katastrofou. Hned po rozehrávce jsme ztratili balon a po akci Baranka, na něhož jsme se připravovali, jsme inkasovali," poznamenal Kročil.

Baranek byl pak i u dalších domácích akcí a zle Těšíňanům zatápěl. Hosté kupili chybu na chybu, inkasovali a během chvilky ztratili dobře rozehraný zápas.

„Je to škoda. My jsme na tom kombinačně nebyli vůbec špatně, u gólů Fizka a Przyczka jsme dokázali soupeře rozebrat, ale předchozí ztráty míče se nám staly osudným. Domácí je nemilosrdně trestali. Takhle se prostě nemůžeme prezentovat," konstatoval Čestmír Kročil.

SK Kravaře – IRP Český Těšín 5:3 (0:0)

Branky: 68. a 80. Galvas, 47. Baranek, 52. Valigůra, 60. Peterek – 75. Fizek, 81. Przycko, 87. Rac. Rozhodčí: Jahoda. ŽK: 1:1. Diváci: 200.

Č. Těšín: Klepek – Fizek, Stanowski, Rac, Kupczak – Konečný (70. Bolek), Sostřonek (5. Rusek), Mendrok, Hradečný – Trybulec, Przyczko. Trenér: Čestmír Kročil.