„A jsme v tom zase namočení až po uši," posteskl si po utkání českotěšínský trenér Čestmír Kročil. Jeho tým přijel do Háje s bodovou vidinou, ale byla to fata morgana.

Domácí v sestavě s ostřílenými borci typu Lukeše, Šubrta, Kiši či Žůrka nelelkovali a zasypali hosty osmi rohy v úvodních minutách. Gól ale nedali, takže se Těšíňané otřepali a srovnali hru.

Dokonce si vytvořili dvě slibné situace, kdy Konečný obešel vše, co mu stálo v cestě, namazal míč před prázdnou bránu Przyczkovi, ten ji ale trestuhodně přestřelil. Po Mendrokově centru do šestnáctky zase minul síť o centimetry hlavičkující Fizek.

Háj se ujal vedení ve 37. minutě a potrestal spálené šance hostů. Navíc hned zkraje druhé půle přidal Lukeš krásný pojišťující gól. „Ukázal, že je to pan hráč. Taková zkušenost třeba nám v útoku chybí. Máme velmi mladý tým. Náš nejstarší hráč je stejně starý jako nejmladší hráč Háje," porovnával Kročil. Možná i to zapříčinilo porážku Těšína, který stihl už jen korigovat precizně provedeným přímým kopem Mendroka.

TJ Háj ve Slezsku – IRP Český Těšín 2:1 (1:0)

Branky: 37. Žůrek, 46. Lukeš – 70. Mendrok. Rozhodčí: Čuba. ŽK: 2:1. Diváci: 250.

Č. Těšín: Klepek – Fizek, Stanowski, Rac, Kupczak (65. Czyž) – Konečný, Hradečný, Mendrok, Bolek – Przyczko, Trybulec. Trenér: Čestmír Kročil.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.