„Byl to jeden ze stěžejních jarních soubojů, bohužel jsme ho nezvládli, i když první půle nevypadala špatně. Ale ve druhé jsme odešli,“ přiznal trenér Orlové Martin Velký.

Klasický zápas o šest bodů rozehráli lépe domácí, ale na trefu Dawida ještě dokázali slávisté odpovědět. „Proměnili jsme penaltu, což byla taková vzpruha do kabiny. U toho inkasovaného gólu jsme zaspali. Soupeř trefil tyčku a my nepokryli dorážejícího hráče. Individuální chyby nás zatím sráží,“ přiznal trenér.

To byl i případ druhé branky Vratimova, u které hosté nepohlídali exhavířovského Michalčáka, který hlavičkoval na 2:1. „Dá se říct, že po tom gólu jsme vypadli z role. Projevuje se náš úzký kádr, táhneme to ve dvanácti třinácti lidech a není kým prostřídat,“ poznamenal Velký.

Vratimov byl na koni, ještě neproměnil penaltu, ale nakonec se třetího gólu dočkal. „Není to dobré. Musíme se vzpamatovat, protože takhle soutěž nezachráníme. Myslel jsem, že po tom poločase jsme schopni tady něco uhrát, ale bohužel,“ pokrčil rameny trenér Velký.

FC Vratimov – Slavia Orlová 3:1 (1:1)

Branky: 24. Dawid, 63. Michalčák, 87. Osvěčík – 45. z pen. Kempný. Rozhodčí: Sivera – Svoboda, Jurček. ŽK: 1:3. Diváci: 80.

Orlová: Silber – Kempný, Věčorek, Vybíral (46. Malík), Papuga – Hruška, Schimke, Široký (74. Matušík), Wilfried Jr. (83. J. Renta) – D. Renta, N´Da. Trenér: Martin Velký.