Karvinští ve svém závěrečném utkání roku 2017 hostili nepříjemnou Bohemku. Po trvalé převaze zvítězili zaslouženě 1:0 gólem Lukáše Budínského, který do Karviné přišel před třemi lety právě z Bohemky.

Tím si trochu vylepšili své postavení na spodku tabulky a jejich záchranná mise má zase reálnější obrysy. Naopak u konce je mise Lubomíra Vlka na trenérské židli v Karviné. „Po zápase se vracím opět jen do pozice sportovního ředitele,“ potvrdil sám Vlk. „V horizontu několika dnů bychom chtěli k mužstvu angažovat nového trenéra,“ doplnil.

A jak viděli zápas oba trenéři? „Tři body jsme potřebovali stejně akutně jako nedávno s Jabloncem. Jsem rád, že jsme udělali, protože jsme byli lepším týmem a zasloužili si je. Říkal jsem hráčům, že prioritní je neinkasovat a že v takových zápasech může rozhodovat i standardka. Stalo se. Mužstvu určitě směřuji pochvalu, odjezdili to na těžkém terénu nadoraz a šli si za vítězstvím. Střídající hráče přepadaly křeče. Takhle má vypadat ligový výkon,“ dodal Vlk.

Karvinští fotbalisté (v bílém) se radují. Porazili Bohemians 1:0.

Trenér Bohemky Martin Hašek hovořil sympaticky: „Jsem hodně nespokojen. Nevím, co to mělo znamenat, ale prakticky jsme neplnili v útočné činnosti nic, co jsme měli. Hráči nedrželi pozice, takticky se uchylovali k věcem, které jsme neměli dělat a nebyli jsme nebezpeční. Byl to náš nejhorší výkon na podzim, paradoxně i s ním jsme sahali po bodu, ale pokud bychom si jej odvezli, nebylo by to spravedlivé. Prohráli jsme s lepším soupeřem.“

MFK Karviná – Bohemians Praha 1905  1:0 (0:0)

Branka: 87. Budínský. Rozhodčí: Franěk – Pochylý, Horák. ŽK: Luts (B). Diváci: 2752.

Karviná: Le Giang – Čolić, Janečka, Hošek, Eismann – Budínský, Šisler – Lingr (57. Panák), Moravec (78. Letić), Kalabiška – Wágner.

Bohemians: Fryšták – Dostál, Krch, Šmíd, Kocić – Reiter, Jindřišek, Hašek, Luts (86. Hůlka) – Mašek (68. Tetteh) – Kabajev (46. Nečas).