Karvinští si museli cestu na Slovácko proklestit skrz městské, okresní a posléze i krajské kolo. Poté je ještě navíc čekala kvalifikace s vítězi Olomouckého a Zlínského kraje. „Několik let jsme se pokoušeli o postup do finále, až konečně letos se to povedlo,“ přiblížil Aleš Hujík.

Bylo to tak trochu s odřenýma ušima, protože Karvinští porazili v kvalifikaci Přerov (OL kraj), jenže pak hrubě podcenili Slavičín (ZL kraj) a prohráli. Do finále je poslalo vítězství Přerova nad Slavičínem a celkově nejlepší skóre.

Ve finále Sportovní ligy ZŠ v minifotbalu už byla k vidění kvalita. Aby ne, přijelo osm nejlepších družstev z republiky.

„Třeba výběr Prahy tvořili hráči Sparty či Bohemky, domácí Uherské Hradiště, to byla zase akademie Slovácka,“ poznamenal Hujík. Ostatně, i jeho hráči jsou členové karvinské Regionální fotbalové akademie.

A ti si po výhře ve čtvrtfinále nad Boskovicemi vedli proti Praze slušně. „Prohráli jsme sice 2:6, ale prakticky jsme hráli s balonem jen my a soupeř nás trestal z brejků,“ pokrčil rameny Hujík.

V boji o třetí místo prohráli Karvinští s domácím Hradištěm 3:6. „Tady už byl soupeř lepší,“ sportovně uznal Hujík. „Narazili jsme na favorita turnaje, kterého v semifinále zradily penalty, jinak by to asi celé vyhrál. Je to škoda, protože když už jsme se po letech do republikového finále dostali, snili jsme o nějaké té medaili,“ mrzelo Hujíka.

Karvinští (v zeleném) proti Uherskému Hradišti.

I tak se budou nabyté zkušenosti z konfrontace proti nejlepším mladým fotbalistům jistě hodit. „Za rok se o postup na republiku pokusíme zase,“ slíbil Aleš Hujík.

Cenu pro nejlepšího brankáře získal karvinský Jakub Drobek, syn někdejšího karvinského házenkáře Luďka Drobka.

VÝSLEDKY

Sportovní liga základních škol v minifotbalu – O pohár ministra školství 2018

Finále: ZŠ Marjánka Praha – ZŠ Máj I České Budějovice 8:1

O 3. místo: ZŠ Sportovní Uherské Hradiště – ZŠ Dělnická Karviná 6:3

O 5. místo: ZŠ Vrdy – ZŠ Boskovice 0:3

Semifinále: ZŠ Marjánka Praha – ZŠ Dělnická Karviná 6:2, ZŠ Sportovní Uherské Hradiště - ZŠ Máj I České Budějovice 0:0, 0:1 na penalty

Čtvrtfinále: ZŠ Máj I České Budějovice – ZŠ Vrdy 9:1, ZŠ Boskovice – ZŠ Dělnická Karviná 2:7.

Konečné pořadí: 1. ZŠ Marjánka Praha, 2. ZŠ Máj I České Budějovice, 3. ZŠ Sportovní Uherské Hradiště, 4. ZŠ Dělnická Karviná, 5. ZŠ Boskovice, 6. ZŠ Vrdy

Sestava ZŠ Dělnická: Jakub Drobek, Dominik Volný, Jan Jelen, Pavel Rusz, Tomáš Klváček, Daniel Jurga, Jan Nevřela, Adam Rehwald, Ondřej Sprinz, Jan Šulák, Patrik Goj.