Celkem koukatelný fotbal produkovali Havířované ve Vratimově. Míč drželi častěji na svých kopačkách a soupeř běhal hlavně bez balonu. „Proto si myslím, že jsme je pak i utahali. Už fyzicky odpadli," postřehl trenér Datyní Radek Nešpor obrázek hry ve druhém poločase.

V tom prvním žádná branka nepadla a ani šancí moc nebylo. „Vlastně jsme měli jen dvě, kdy postupoval sám na brankáře Kubiena, ale nedal. Sikora pak po akci Kulhánka loboval brankáře, ale trefil jen břevno. To byla škoda, mohli jsme se uklidnit dříve," pravil Nešpor.

Po změně stran už hosté stříleli přesněji. Nejprve se trefil Sikora, posléze naskočil na hřiště Kodenko a podobně jako v předchozím domácím duelu hru Datyní rozhýbal. Byl také na začátku a na konci vítězné akce. Míč putoval na jeden dotek po ose Kodenko – Sikora – Vlček, který načechral balon do vápna a Kodenko vystřihl parádní nůžky!

Pak se stavidla útočné kopané otevřela naplno, protože Vratimov na nic nečekal a hnal se kupředu. Hosté do jeho otevřené obrany podnikali brejky a mohli přidat další branky. Povedlo se to už jen jednou. Závěr Datyně vypustily a domácí si vypracovali dvě šance, z nichž jednu dali. „Je to výhra zvenku, takže cenná. Teď ji jen musíme potvrdit, což nebude jednoduché, protože Dolní Lutyně hraje velmi dobře," uznal Radek Nešpor před sobotním derby.

Biocel Vratimov – TJ Dolní Datyně 1:3 (0:0)

Branky: 86. Pešek – 50. Sikora, 62. Kodenko, 77. Kubiena. Rozhodčí: Podracký. ŽK: 1:3. Diváci: 163.

D. Datyně: Vasilko – Neugebauer (78. Horňák), Neumann, Dolák (82. Svrčina) – Kubiena, Miczka, Tomašák, Vlček (60. Kodenko), Vandriak – Kulhánek (70. Antl), Sikora. Trenér: Radek Nešpor.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.