Prvních dvacet minut patřilo jasně domácím, kteří si aktivní hrou vytvořili tlak a dvě šance, které však Urgela neproměnil. Postupně se začali osmělovat i do té doby neviditelní hosté, žádnou šanci, natož vyloženou, si ale nevypracovali.

Skóre se pohnulo po změně stran, když se v 64. minutě opřel do míče Podrazký a vymetl domácí šibenici. „Zase jsme inkasovali jako první a to je problém. Na podzim jsme doma sbírali výhry, když jsme šestkrát šli do vedení, z toho ve třech případech jsme dali gól do patnácté minuty. Teď je to skoro naopak," posteskl si trenér Karviné Jozef Weber, jenž postrádal režiséra hry Budínského a Zeleného.

Karvinští fotbalisté (v bílém) doma remizovali se Žižkovem.

„Bylo nezvykle dost změn v sestavě, některé byly vynucené, některé hráče jsme zvolili s ohledem na způsob hry soupeře. Účel to splnilo, navíc se nám odkryly nějaké další varianty hry. Jen škoda, že jsme z těch šancí nevytěžili víc," dodal Weber.

Na mysli měl hlavně tutovku Daníčka, který netrefil prázdnou bránu. Domácí pak spasila penalta, kterou vybojoval střídající Juřena. „Když posílám Vencu Juřenu v průběhu zápasu do hry, vždy to oživí," všiml si kouč. „Naopak když hraje od začátku, je to v útoku toporné," dodal.

V poslední minutě nastavení, tedy té čtvrté, proměnil nařízenou penaltu Urgela a zajistil Karviné aspoň remízu.

MFK OKD Karviná – Viktoria Žižkov 1:1 (0:0)

Branky: 90(+4). z pen. Urgela – 64. Podrazký. Rozhodčí: Machálek – Paták, Pelikán. ŽK: Trousil, Castanier – Bazal, Souček. Diváci: 712.

Karviná: Lipčák – Růžička, Trousil, Janíček, Eismann – Kubista (70. Juřena), Daníček – Hatok, Urgela, Limanovský (80. Castanier) – Komenda (65. Tarczal). Trenér: Jozef Weber.