„Pro nás je to ztráta, protože v domácím prostředí chceme našim fanouškům nabídnout výhry, ale musíme vidět i nespornou kvalitu Kozlovic,“ sportovně uznal hrající trenér Indiánů Miroslav Matušovič.

Svůj tým na soupeře z Hané připravil velmi dobře. Prvních patnáct minut byli jeho svěřenci aktivní, kombinovali a šli do vedení. Jakmile jej ale docílili, najednou přestali hrát.

„To je pro mě docela nepochopitelné. Kluci se nechávají zbytečně rozhodit zkaženými věcmi a pak je to tak poznamená, že nejsou schopni navázat na svůj výkon. Úplně zbytečně jsme vyklidili střed pole a Kozlovice nás za to potrestaly dvěma góly,“ divil se Matušovič.

Někteří hráči Havířova zjevně ještě nejsou tak psychicky odolní, aby zkaženou přihrávku hodili za hlavu. „Zanechává to na nich stopy, jenže pak za to jako tým pykáme,“ uvědomuje si Matušovič.

Po poradě v kabině vyběhl do druhé půle zase starý dobrý Havířov, znovu byl iniciativní, vytvářel si šance a díky Skoupému srovnal na 2:2.

Jenže šance měli i Kozlovičtí. „Objektivně je třeba uznat, že oba celky se dokázaly dostat do šancí a ta remíza je spravedlivá. My bychom se příště měli vyvarovat ztrát po dvou třech přihrávkách, a když už přijdou, tak si z toho nic nedělat a pokračovat v tom, co je nám vlastní. Už jsme si ověřili, že umíme přehrát technicky jakéhokoliv soupeře. Bojovnost tam dnes také byla, takže kluci by se opravdu neměli bát. Není důvod,“ zakončil Matušovič.

MFK Havířov – FK Kozlovice 2:2 (1:2)

Branky: 8. Klejnot, 58. L. Skoupý – 24. Nekuda, 27. vlastní Lisický. Rozhodčí: Ogrodník – Kostelník, Poláček. ŽK: 2:1. Diváci: 415.

Havířov: Směták – Lisický, Bialek, Cigánek – Klejnot, Matušovič, Wojnar (81. Zupko), L. Skoupý – Omasta, Lišaník (46. Uher), Förster. Trenér: Miroslav Matušovič.