Hosté přijeli do Havířova s jasnou taktikou uhrát bod a tomu podřídili vše. Od začátku zdržovali, drobili hru a zdlouhavě rozehrávali auty a všechny standardky. „Nedostali jsme se pořádně do tempa. Ale je to i naše vina. Chtěli jsme na soupeře nastoupit. Bylo to pro nás první utkání, chtěli jsme být aktivní, a aby se rychle chytili i diváci. Bohužel se nic z toho nestalo," přiznal hrající trenér Havířova Miroslav Matušovič.

Snaha o aktivitu se sice domácím upřít nedala, ale zůstalo jen u ní. „Hosté hráli jednoduchý fotbal plný nákopů a organizované obrany. Mají tam spoustu vysokých hráčů, takže když to postaví na jednoduchosti, mohou uspět. Už se nedivím, že doma před týdnem porazili Petřkovice. Pokud hráli podobně…," mávl rukou Matušovič.

Jeho týmu nebyl ve 32. minutě uznán podle všeho regulérní gól, když se po rohu prosadil Rozsíval. V hlavičkovém souboji byl lepší než soupeř. Rozhodčí však viděli jeho útočný faul. Vzápětí domácí inkasovali. „Tak už to bývá. Neuznaná branka nám samozřejmě nepřidala, nicméně jsme doslova prošustrovali celý poločas, protože jsme neplnili, anebo plnili jen málo z toho, co jsme si předsevzali," zlobil se Matušovič.

V kabině proto zvedl hlas a do druhé půle vpadli domácí tak, jak to chtěli hned na začátku. Vytvořili si tlak a Lukáš Skoupý okamžitě vyrovnal. Branka měla domácí vybudit k další aktivitě. „Druhá půle už byla z naší strany lepší, ale pořád to nebylo ono. Chtěli a měli jsme se tam dostávat po stranách, jak to umíme, ale nevyužívali jsme toho v plné míře. Bylo to bez pořádné myšlenky," přibližoval Matušovič.

Hosté bránili remízu zuby nehty a domácí si s jejich obranným valem nedovedli poradit. „Bohužel nám hra do plných nesedí, to víme. Ne nadarmo se nám hraje venku lépe. Tak věřím, že to potvrdíme hned ve středu," zadoufal Matušovič, že výhry se jeho svěřenci dočkají snad v dohrávce na půdě Frýdlantu.

MFK Havířov – FC Velké Karlovice 1:1 (0:1)

Branky: 47. L. Skoupý – 35. Pavelka. Rozhodčí: Mrázek – Batík, Kozubík. ŽK: 3:3. Diváci: 250.

Havířov: Směták – Omasta, Michalčák, K. Skoupý, Musiol – Wojnar, Zupko – Rozsíval (79. Dostál), Matušovič, L. Skoupý – Gomola. Trenér: Miroslav Matušovič.