Na trenérskou lavičku se po letech vrátil zkušený trenér Radomír Zábranský, který prošel juniorkou i ženami v Baníku Ostrava a také týmem Veřovic. „Po příchodu do ČSAD jsem musel řešit dvě věci. Katastrofální tréninkovou morálku hráček a vlastně i otázku budoucnosti tohoto týmu. Pokud zde zůstanu, bude mou prioritou navázat na letitou tradici Havířova a snaha přitáhnout k nám ještě vetší kvalitu. Máme v okolí hodně svých bývalých hráček, o které mám eminentní zájem a taktéž je třeba se vrátit k výchově vlastních odchovankyň," předkládá své plány Zábranský.

Některé hráčky, které má v hledáčku, již dokonce okusily prvoligový fotbal v Baníku. „Pokud o ně v Ostravě není zájem, tak já o ně zájem mám. Se vzdáleností nebo individuálním tréninkem nemám problém," poznamenal Zábranský.

Za odehraný podzim děvčata z ČSAD pochválil, byť se mu nepozdávaly ztráty se Štramberkem, Českým Těšínem a Slovanem Ostrava. „Důležité bylo neztratit na čelo tabulky moc bodů, což se podařilo. Vrcholem podzimu pro nás byly právě duely doma s Bruntálem a Novými Sady. Obě jsme zvládli a soupeře přehrávali. V rámci možností jsme za pochodu zapracovali na změně herního stylu a v tom také chceme pokračovat," nastínil kouč Havířova.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.