„Co se změnilo? Nevím, něco mi říkalo, že rok 2018 bude dobrý a zatím se to potvrzuje,“ zasmál se hrotový útočník fotbalového MFK.

Jen tím to asi nebude…

To asi ne. Věřím si. Ale třeba druhý gól byl trochu se štěstím. Jenže i to je potřeba mít. Někdy rozhodují fakt detaily. Když si vybavím, jak jsem proti Bohemce na podzim z jasné pozice trefil jen tyčku… Tam mi chyběly snad dva centimetry. Teď mi to padá i na tréninku. Člověk je fakt nadšený, když může klukům pomoct. Když může pomoct týmu. 

Je střelecké trápení Karviné pryč?

Snad jo. Ale uvědomujeme si, že nemůžeme hned po druhém kole podlehnout nějakému uspokojení.

Nehrozí to?

Podle mě ne. Tým je chytrý a ví, že to ještě nic neznamená. V následujících těžkých zápasech se ukáže, jak jsme silní. Já týmu věřím. Je tady dost zkušených hráčů na to, abychom si nedovolili říct, že už je to OK. I v poločase se Zlínem jsme si říkali, že stále není nic rozhodnuto, že naopak musíme přidat ještě víc. To je ta cesta, po které musíme jít.

Dvě kola, šest bodů, skóre 5:0. Našel byste nějakou změnu oproti podzimním zápasům?

Podle mě to ani na podzim nebylo špatné. Jen jsme nedávali góly. Takže změna jsou ty branky. Možná nám je konečně zvětšili, jak jsme o to žádali správce (smích).

Tomáš Wágner v utkání proti Zlínu.Zdroj: Ivo Dudek 

V Boleslavi jste byli spokojeni s body, ne s výkonem. Co po Zlínu?

Tady jsme spokojeni i s výkonem. Byl výjimečný. Fajn, můžeme se pochválit, ale od nového týdne musíme zase tvrdě makat. Všechno jede nanovo. Ale vzpruha to je.

Co speciální balony určené do zimy? Jak jste se s nimi sžívali?

V tom nebyl problém, my s nimi v takové zimě normálně trénujeme. Jsou tvrdší, ale pro mráz lepší. Ty normální balony jsou jiné, s nimi by hrát nešlo. 

Vy jste znám tím, že hrajete zásadně v dresu s krátkými rukávy. Dnes šlo o výjimku?

Jo, nic nevydržím (smích). Poprvé v kariéře jsem si vzal elastické triko s dlouhým rukávem. Dneska už to fakt nešlo, v týdnu na mě něco lezlo, tak jsem zašel za kustodem, jestli tam něco nemá. Dal mi triko po Pavlu Košťálovi. Možná v tom je ta změna, že mi to dneska tak šlo (úsměv). Asi si ho vezmu i do Liberce. Tam asi teplo taky nebude. Aspoň co tam vždycky hraji já, tak tam snad nikdy nebylo.