Hanáci neměli zrovna oslnivý start do soutěže, chvílí se dokonce ocitli na spodku tabulky, ale v posledních zápasech už se zdá, že se vše dostalo do těch správných kolejí. Sigma vyhrála osmkrát v řadě a plní roli hlavního favorita soutěže.

„Všichni tak nějak cítíme, že Olomouc se do druhé ligy dostala trochu nedopatřením a její snahou je okamžitý návrat mezi elitu, což aktuálně potvrzuje. My se budeme snažit jí její roli co nejvíc znepříjemnit," podotýká trenér MFK OKD Jozef Weber.

Na dotaz, jak se zastavuje rozjetý soupeř, který poslední dva měsíce jen vítězí, hledal složitě odpověď. „Jsou v laufu, i k nám si určitě pojedou pro tři body. My se hlavně nesmíme nervovat. Budeme si chtít zápas užít, ale ne tak, jako tomu bývá třeba v poháru proti ligovým celkům, kde obvykle nemáte co ztratit. Tam nastupujete bezstarostně, ale Sigma je letos součástí naší soutěže a my určitě doma máme co ztratit. Takže to nebude tak, že bychom se chtěli jen bavit fotbalem. Na druhou stranu ale nemusíme být svázáni přehnanou nervozitou. Doufám, že prodáme to, co v nás je a navážeme na poslední výsledky," přeje si Weber.

V karvinském podání jsou poslední výsledky také velmi slušné, tři výhry z posledních tří zápasů. „I z toho důvodu si myslím, že také my se budeme ze strany soupeře těšit nějakému respektu. Asi ne takovému, jaký má Sigma u nás, ale něco tam bude," směje se Weber.

Ten by si přál, aby sobotní utkání bylo pravým vyvrcholením podzimu ve Fotbalové národní lize, čemuž by měla odpovídat i návštěva na stadionu MFK (bývalá Kovona). „Tím, v jaké pozici jsou oba týmy, dostává zápas šťávu, navíc to bude pikantnější v tom, že Olomouc trénuje Leoš Kalvoda, který Karvinou vedl a u nás je zase Olomoučák Pepa Mucha. Oběma týmům se daří a mohl by to být pěkný fotbal. A snad vydrží i příjemné počasí," přál si závěrem Jozef Weber.

Zápas startuje v 10.15 hodin.