Co zápas Karviné napověděl? Trenér Jozef Weber bral zápas jako příležitost vidět v akci hráče širšího kádru. „Odehrálo se to v dobré atmosféře, nikdo nechtěl prohrát a já jsem rád, že to mělo nějaké parametry. Když už hrajeme v pauze přípravné utkání, tak ať to má i kulisu, což se v Bohumíně naplnilo," uznal. „Až na ten vyrovnávací gól zápas splnil to, co jsme si od něj slibovali. Potřebovali jsme vidět v akci hlavně stopera Košťála, pak také Oklešťka, Tomla, nebo třeba Panáka v útoku" přiblížil Weber.

S výkonem Košťála vyjádřil spokojenost, u ostatních to bylo prý střídavě oblačno. Smůlou Košťála je, že přišel do týmu až v průběhu sezony, takže na svou šanci musí trpělivě čekat, jelikož stoperská dvojice Dreksa – Hošek momentálně funguje.

Byl kromě Košťála ještě někdo, kdo Webera zaujal? „Honza Moravec předvedl, že na základ má, ale u něj to byla jen otázka toho, jak rychle se do toho zase dostane po zranění. U něj jsme pochybnosti neměli, je to jeden z klíčových hráčů," chválil Weber.

A jak se mu líbila nová posila, ghanský záložník Derrick Mensah? „No, trochu mě mrzelo, že šel brzy ze hry. Nedovedu do detailu posoudit důsledky jeho střetu s protihráčem, možná se mohl vrátit do hry, abychom ho mohli pozorovat delší dobu. Moc toho nestihl. Ale viděl jsem u něj trochu kondiční problém. Jinak jeho příchod bereme pozitivně. Konkurenci potřebujeme, i když ve středové řadě máme určitou sílu. Uvidíme, jak se bude jevit, až kvalitně potrénuje," pousmál se Weber.

Nasazení mladého Tomla, který hrál v Karviné zatím jako stoper, na pravém kraji obrany vzali Karvinští rovněž jako užitečnou zkušenost. „Jeho pozice napravo je řešení. Za trenéra Petržely ve Vlašimi to takto hrál a dnes mě nezklamal," poznamenal Weber.

Celkově mu ve hře, a to i v ligových zápasech, scházelo lepší řešení určitých herních situací. „Hlavně těch finálních. I dneska proti Baníku jsme mohli naše vedení pojistit, což se nestalo a to nás může v lize stát drahocenné body," upozornil důrazně.

Jinak se sedmi dosaženými body vyslovil spokojenost. „Jsme malinko zklamaní z toho posledního výsledku ve Zlíně, ale sedm bodů je dobrých. Osm by bylo lepších, ale i tak je to slušné. Škoda toho Zlína, na druhou stranu tam jsme si na body asi nejvíc věřili a odehráli asi nejlepší zápas, co se týče fotbalovosti. Teď se musíme hlavně co nejlépe připravit na důležité domácí utkání s Jihlavou," uzavřel Jozef Weber.