Rozhodl o tom čtvrteční los v Praze, konkrétně ruka sekretáře FAČR Jana Paulyho, která Karviné přiřkla druholigového soupeře.

Karvinští by už pomalu měli na svazový sekretariát poslat lahvinku dobrého sektu, či čemu zrovna dává Jan Pauly přednost, protože za poslední tři roky jim v této fázi soutěže pokaždé naservíroval shovívavý los v domácím prostředí.

Jen pro připomenutí – loni to byl Žižkov, což pak ale trenér František Straka „zasklil“ béčkovou sestavou, která s Žižkovem vypadla, předloni pak doma Táborsko a v osmifinále i Jablonec.

Karvinští by se měli s Vlašimí utkat už za týden, ve středu 30. září, což je úřední termín 3. kola. Je ale možné, že se dohodnou se soupeřem na jiném termínu.

Mimochodem – Vlašim zrovna včera cestovala do sousedního Třince k dohrávce 3. kola druhé ligy, ale kvůli hromadné bouračce na dálnici do Slezska nedojela a uvízla v koloně aut. Tak snad bude mít příště více štěstí.

„Věřím, že už se soupeři nic podobného nepřihodí. Musím uznat, že jsme měli šťastný los, protože hrajeme stejně jako loni doma. Jsme spokojení, ale určitě Vlašim nepodceňujeme. Žádný soupeř se neporazí sám. Cíl je však jasný, postup do dalšího kola,“ řekl na klubovém webu kapitán MFK Karviná Marek Janečka.

Basketbalisté Karviné zahájili nový ročník II. ligy výhrou.
Start na jedničku. Basketbalisté Sokola uspěli na Hané
Hokejisté Havířova (v bílém) padli na ledě Kladna 1:5.
Oslabené šiky Havířova neměly v Kladně naději