V minulém týdnu se vedení bohumínského fotbalu rozhodlo rozvázat spolupráci s Bohušem Kelerem a na jeho místo dosadilo bývalého obránce Baníku Ostrava či Viktorie Plzeň, kde také před třemi lety získal mistrovský titul.

Svou premiéru na trenérské lavičce si však Neuwirth určitě představoval jinak. Jeho mužstvo padlo 0:3. „Myslím si, že jsme nehráli, co jsme měli. Během prvních patnácti minut jsme chtěli soupeře zatlačit, přehrát a vytvořit si šance. Místo toho byl průběh zápasu zcela opačný. Byli jsme ustrašení a soupeř toho využil a dal dva góly," přiblížil duel Aleš Neuwirth, jehož tým až poté začal být odvážnější směrem dopředu.

„Poté jsme se uvolnili, zjistili, že se s Břidličnou dá hrát a vytvořili jsme si i šance, bohužel, výsledkem toho byla pouze trefená tyčka. Pak jsme měli štěstí, že Gladiš chytil penaltu, to nás udrželo ve hře. Ale po třetím gólu ve druhé půli už bylo jasno, že body mít nebudeme," dodal.

S výkonem týmu tak spokojený být nemohl. „Výsledek 0:3 neodpovídá kvalitě mužstva. Ještě budeme mít co dělat, abychom hráli o lepší příčky, než jen o záchranu," uvedl Neuwirth.

„V zimě bude dost času, abychom na všem zapracovali. Stále navíc můžeme urvat nějaké body a přesunout se do klidnějšího středu. Zbývají nám tři zápasy, poté se musíme kvalitně připravit na jaro. Máme před sebou hodně práce," dodal novopečený kouč Bohumína.

Kovohutě Břidličná – FK Bohumín 3:0 (2:0)

Branky: R. Gyorgy, Holčák, Šupák. Rozhodčí: Čecháček – Lálík, Broskevič. Diváci: 120.

Bohumín: Gladiš – Šipula (65. Kloda), Košťál, Šiška, Szkuta – Ciesarik, Kubinski, Věčorek, Gorniok (65. Jatagandzidis) – Sittek, Neuwirth. Trenér: Aleš Neuwirth.