Svěřenci nového kouče Dušana Kohuta se snad odpíchli od výsledkového marasmu v posledním odehraném kole. Svého neoblíbeného soupeře z Šenova sestřelili pěti góly a poprvé v sezoně se radovali z vítězství.

„Musím říct, že to bylo vítězství zasloužené. Náznak zlepšené nálady jsme měli už před utkáním, protože se nám začali dávat dohromady zdravotně omezení hráči," poznamenal trenér Kohut.

Ten mohl poprvé v tomto ročníku využít služeb Josefa Zollera, někdejšího ostrostřelce Karviné a Zoller své kvality okamžitě potvrdil. Dal čtyři z pěti domácích branek, další dvě šance ještě zahodil.

„Úvod zápasu jsme měli kostrbatý, Šenov hrál směrem dopředu velmi dobře a mohl nám dát klidně dva góly," ocenil ofenzivní snahu hostů Dušan Kohut.

Jenže v obraně měli Šenované velké díry a Stonava je dokázala využít. „Herně to už z naší strany vypadalo dobře. Celkově to byl hodně útočně laděný fotbal. Jak my, tak hosté zahodili ještě několik gólovek, mohlo to skončit třeba 8:4," zasmál se Kohut.

Radost z premiérové výhry mu kalilo jen zranění Bystroně, jenž odstoupil ze hry už po pár minutách. „Pořád nás to pronásleduje. Ale výhra určitě nalije klukům optimismus do žil. Vítězství jsme už potřebovali, jinak by se nám spodek tabulky nepříjemně vzdálil. Potřebujeme uhrát tak třináct bodů, abychom mohli být ve větším klidu. Přes zimu bude čas s mužstvem pořádně popracovat a doléčit šrámy," upínají se Stonavané slovy svého kouče k zimní pauze.

Do té doby však budou muset ještě pořádně zabrat, aby se vmísili mezi zbytek celků z dolní poloviny tabulky.

SK Stonava - SK Šenov 5:2 (2:1)

Branky: 15., 54., 62. a 77. Zoller, 23. Kisel – 30. Bednář, 67. z pen. Kostka. Rozhodčí: Kontoršikov, žluté karty: 1:4, červené karty: 65. Hanusek – 64. Beránek, diváci: 200.

Stonava: Tvardík – Bystroň (13. Piskorz), Geršl, Sochora (80. Baláž), Štrba – Černoch (33. Hanusek), Kisel, Vlček, Vilém – Bezdíček, Zoller. Trenér: Dušan Kohut.

Další zápas hraje Stonava v sobotu v Petřvaldu na Moravě.