Havířovští začali zápas hrubkou Peška, ze které pramenil nedovolený zákrok Mrozka a následná penalta, kterou proměnil Koutný. Díky lepšímu pohybu pak Přerov ovládl střed hřiště a ve 21. minutě udeřili podruhé.

Z dvoubrankového šoku se domácí vzpamatovávali postupně. Před odchodem do šaten se ale trefil dravý Vachtarčík a vykřesal naději – 1:2. Gól domácí hodně povzbudil a rázem to byli oni, kdo určoval dění na hřišti.

To se potvrdilo ve druhé části, kterou měli Havířované podobnou jako první poločas před týdnem v Petrovicích. Byli častěji na míči, aktivnější a vytvářeli si šance. A proti Přerovu hned několik.

Diváci už několikrát zvedali ruce nad hlavu, ale míče neustále míjely svůj cíl. Domácí hlavičkáři v ideálních pozicích pokaždé zamířili nad břevno. Svůj tlak i výkon dokázali havířovští hráči vystupňovat k vyrovnání. Lukan se neukvapil a parádním lobem vyzval ke skórování Matušoviče, který na zadní tyči hlavou zajistil Indiánům aspoň bod.

MFK Havířov – Viktoria Přerov 2:2 (1:2)

Branky: 42. Vachtarčík, 82. Matušovič – 9. z pen. Koutný, 21. Schler. Rozhodčí: Mojžíš. ŽK: 5:2. Diváci: 200.

Havířov: Mrozek – Valový, Neugebauer, Michalčák, Pešek (63. Zábranský) – Matušovič, Lukan, Zielonka, Zupko, Sotnica – Vachtarčík. Trenér: Zoltán Beňo.

Další zápas hraje Havířov v sobotu v Lískovci.