„Hosté přijeli trochu jako mistři světa, ale kluci příkladně bojovali. Takhle si představuji boj o záchranu. Enormní nasazení od první do poslední minuty, neústupnost a hlavně odvaha. Všichni do toho dali orlovské srdíčko, tak to má být,“ pochvaloval si trenér Slavie Martin Velký.

Domácí budou během jara na patriotismus spoléhat. Moc nových posil totiž klub přes zimu nenabral. „Po půlroční pauze se nám vrátil srdcař Miloš Široký. Taky přišel gólman Silber z Petřkovic. Ten nás proti Frenštátu hodně podržel. Ale máme tady dva mladé kluky z Francie,“ představil trenér dvě zahraniční akvizice.

Guehi Zobaud Wilfried Junior dostal okamžitě přezdívku Bony (podle někdejšího sparťanského útočníka Bonyho Wilfrieda), druhý hráč tmavé pleti má stejně jako kolega hned čtyři jména Fromanger Cestaret Christopher N´Da, takže na něj slávisté volají prostě Chris.

„Moc posil nemáme, ale ono bude úplně stačit, když všichni odevzdají na hřišti maximum. V kabině je teď super parta. Věřím, že soutěž zachráníme,“ je Velký optimista.

Pokud by měl vycházet ze sobotního utkání, pak je jeho optimismus na místě. Domácí hráli s velkou vervou a odhodláním, bojovali nadoraz. Za svou aktivitu byli odměněni vedoucím gólem Renty po Širokého nahrávce.

Ve druhé půli šel Frenštát herně nahoru, ale domácí opět příkladně bojovali, přidali druhý gól a i přes tlak soupeře, který okamžitě snížil, výhru udrželi. „To je cesta, po které chceme jít k záchraně,“ uzavřel Martin Velký vydařený zápas. 

Slavia Orlová – Beskyd Frenštát p. R. 2:1 (1:0)

Branky: 3. Renta, 78. N´Da – 81. Mičkal. Rozhodčí: Potiorek – T. Boráň, O. Boráň. ŽK: 6:3. Diváci: 60.

Orlová: Silber – Schimke, Kempný, Věčorek, Papuga – N´Da, Matušík (83. Malík), Široký, Wilfried – Hruška (75. Kalous) – D. Renta (90+3. J. Renta). Trenér: Martin Velký.