Karviná nabrala během úvodních patnácti minut nepříjemné čtyřbrankové manko, to však do konce prvního poločasu dokázala smazat a ještě navrch si vypracovat po parádní a rychlé šňůře 7:1 náskok o dva góly.

Baník dlouho vedl i po změně stran. Když mu v čase 55:50 vrátil náskok Solák, vypadalo to pro hosty nadějně. Nakonec z toho nic nebylo. Lovosice totiž až do konce již neinkasovaly a třemi góly dokonaly obrat.

První zápas semifinále play-off extraligy házenkářů Baník Karviná - Lovosice 36:34.
Podívejte se: Karviná rozhodla bitvu s Lovosicemi v závěru a v semifinále vede

„Gratuluji Lovosicím k dobrému a odvážnému zápasu a hře sedm na šest. Bravo pro mladého Pavla Vojíře, který do akcí chodil po celé utkání po tlamě a byl tím rozdílovým hráčem. Buď sám dokončil akce nebo byl schopný je dohrát dále,“ řekl trenér Karviné Michal Brůna.

„Je to jedna jedna. Už jsme byli ale i v horší situaci loni, kdy jsme prohrávali 0:1. My se budeme připravovat na další zápas a budeme dělat všechno pro to, aby ta série skončila 3:1 pro nás,“ dodal kouč Baníku Michal Brůna.

2. semifinále play-off extraligy (sobota 13. 4. 2024):

Lovosice – Baník Karviná 28:26 (11:13)

Nejvíce branek: Horák 7, Motl 6/4 - Patzel 8, Solák 6/1. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Vyloučení: 2:2. Sedmimetrové hody: 6/5 – 1/1. Diváci: 914. Stav série: 1:1.