Za vítězstvím šel tým trenéra Michala Brůny od prvních minut zápasu. Ve vyprodané hale ho sledovalo osm stovek diváků, včetně skalních fanoušků Baníku, kteří dorazili z Karviné.

Obhájci českého titulu měli od začátku jasnou převahu, v 9. minutě vedli 5:2 a poločas vyhráli 16:10. Skóre na jejich straně rychle rostlo i po přestávce, ve 37. minutě měli devítibrankový náskok (21:12).

Úvodní zápas 3. kola EHF Cupu HCB Karviná - RK Gračanica 22:18.
Karviná první krok zvládla! Bude to ještě těžké, ví trenér před odvetou v Bosně

Domácím se pak sice podařilo utkání trochu zdramatizovat a upravit skóre, ale na zvrat to nestačilo. Pro postup si v pohodě dokráčela rozjetá Karviná, kterou střelecky táhli Skalický, Růža, Solák a Harabiš, v brance svými zákroky exceloval nestárnoucí Galia.

Už ve čtvrtek 15. prosince čeká Baník zápas extraligy v Jičíně.

Takhle se karvinští házenkáři radovali z postupu do 3. kola EHF Cupu po domácí odvetě s kosovským týmem KH Rahoveci 5. listopadu 2022.
Perníčky napekli, Maloměřice vypekli. Teď české mistry čeká peklo v Bosně

„Před zápasem jsme měli respekt k soupeři. Věděli jsme, že v Gračanici je velmi bouřlivé prostředí a snažili jsme chytit začátek zápasu, což se nakonec povedlo. Disciplinovanou hrou v útoku i v obraně s výborným Galiou v brance jsme rozhodli o postupu již v prvním poločase,“ řekl trenér Karviné Michal Brůna.

„Děkujeme našim skalním fanouškům, že vážili tak dalekou cestu a velkou mírou nám tak pomohli k postupu do osmifinále evropského poháru,“ dodal kouč karvinského Baníku.

Tenisový turnaj žen WTA Agel Open 2022, 9. října 2022, Ostrava. Iga Swiatek z Polska - Barbora Krejčíková (ČR). Barbora Krejčíková (ČR).
Krejčíková triumfovala v Ostravě a fanoušci rozhodli: Byl to zápas sezony!

EHF Cup házenkářů - odveta 3. kola:

RK Gračanica - HC Baník Karviná 27:33 (10:16)

Gračanica: Musič 9, Mehmedovič 6/3, Mejmedcehajič 4, Tufekčič a Trkulja po 3, Draglcevič 2.

Karviná: Skalický 6, Růža 5, Solák po 5/1, Harabiš 5/2, Nantl a Ptáčník po 4, Patzel 2, Fulnek a Franc po 1.

Rozhodčí: D. Loncar a Z. Loncar (Chorvatsko). Sedmičky: 4/3 - 4/4. Vyloučení: 3:5. Diváci: 800 (vyprodáno). První zápas: 18:22, postoupila Karviná.