„Nic není rozhodnuto, ale věřím, že doma utkání zvládneme,“ řekl kouč Baníku Michal Brůna po těsném vítězství v Bosně. Čeští vicemistři budou potřebovat podporu svých skvělých fanoušků, kteří navíc mohou vykonat i dobrý skutek.

„Pomozme pejskům! Spojili jsme se s útulkem v Dětmarovicích, abychom udělali radost čtyřnohým přátelům, kteří čekají na svůj domov,“ zní na sociálních sítích klubu výzva ke sbírce před duelem v hale s tím, že dětmarovický útulek nejvíc ocení velké pytle, savo, kvalitní granule a masové konzervy, piškoty, vruty na opravy boudiček, deky, matrace, pelíšky a další potřebné věci.

Házenkáři Baníku Karviná vstoupili do 3. kola evropského EHF Cupu v Bosně, kde domácí RK Leotar v prvním zápase porazili 28:27.
Podívejte se: Baník vybojoval v poháru první bod, duel v Bosně rozhodl Harabiš

„Každý příspěvek má velký význam a každá malá pomoc přinese radost a pohodu čtyřnohým kamarádům. Dárky je možné průběžně přinést i na sekretariát haly, kde budeme vděční za každou vaši štědrost. Po utkání evropského poháru se s hráči vydáme do útulku a předáme všechny dary pejskům,“ uvádí se ve zprávě HCB Karviná.

Ještě předtím ale házenkáři Baníku budou ve středu 29. prosince od 18 hodin bojovat doma o body v 15. kole extraligy s Jičínem.