Karviná začala nadějně a v prvním poločase si udržovala těsný náskok. Před první přestávkou však přišel nepříjemný výpadek, série 0:4 a rázem museli Slezané dotahovat. To se jim po změně stran velkou bojovností podařilo, když srovnali na 27:27, jenže víc už svěřenci trenéra Michala Brůny nezvládli a byl z toho hořký konec.

Slezanům nestačilo ani čtrnáct gólů Dominika Soláka. V zápase se dvakrát vylučovalo. Ve 41. minutě viděl červenou kartu hostující Ungureanu, ve 44. minutě pak domácí Ptáčník. Karviná, která v soutěži obhajovala čtvrtfinálovou účast z minulé sezony, byla posledním českým zástupcem v evropských pohárech.

„Je to škoda. Mrzí mě, že jsme nepostoupili. Hráli jsme doma, před skvělým publikem, ale kousek nám chyběl. Rumuni měli i trochu více štěstí, několikrát vymetli pavučinu. Rozhodovalo se asi už v první půli. Místo toho, abychom se utrhli, tak jsme museli dotahovat,“ řekl pro klubový web zklamaný trenér Karviné Michal Brůna.

2. zápas osmifinále Evropského poháru (sobota 17. 2. 2024):

Baník Karviná – Steaua Bukurešť 29:29 (14:16)

Nejvíce branek: Solák 14, Patzel, Harabiš a Nantl po 3 – Bizau 6, Miloševič 5, Ungureanu 4. Rozhodčí: Hofer, Schmidhuber (oba Rakousko). Sedmimetrové hody: 8/5 – 4/2. Vyloučení: 5:7. ČK: 44. Ptáčník - 41. Ungureanu. Diváci: 1210. První zápas 27:28, postupuje Steaua Bukurešť.