„To byla povinnost, jinak by nás fanoušci sežrali,“ usmál se karvinský trenér Michal Brůna po šestnácté výhře v tomto ročníku extraligy. Karvinský rychlík za ní vyrazil od stavu 9:8. „V prvním poločase hrála druhá lajna, šetřili jsme síly na víkend. Po přestávce jsme kluky, kteří méně hrají, vystřídali,“ vysvětlil dva rozdílné poločasy.

„Byl to dobrý tréninkový zápas. Šanci dostali kluci, kteří se dostávají méně na hřiště, a trochu si zaběhali i ti, kteří budou ve větším nasazení v sobotu, aby jen neseděli na lavičce,“ dodal.

První zápas osmifinále EHF Cup Steaua Bukurešť - Baník Karviná 28:27.
Pohárová naděje žije! Baník na horké rumunské půdě padl jen o gól. Podívejte se

Úvodní osmifinále evropského EHF Cupu český vicemistr v Rumunsku prohrál 27:28. „Pro nás to byl dobrý zápas a hlavně nadějný výsledek. Prohrát o jeden gól u takového soupeře je dobré,“ konstatoval Michal Brůna. Co ho v Bukurešti nejvíc překvapilo? „Kostelní atmosféra, byla úplně komorní,“ prozradil.

Duel v hale CSA Steau přitom sledovaly čtyři stovky diváků, ale karvinští mezi nimi tentokrát chyběli. „Rumunsko pro ně asi nebyla taková lákavá destinace,“ zasmál se Michal Brůna. „Doufám, že doma bude plný dům a pro fanoušky to bude zážitek,“ přál by si kouč, aby v sobotní odvetě jeho týmu pomohla k postupu tradiční bouřlivá kulisa.

Hlasivky si příznivci Baníku naladili v úterý, na Hranice jich dorazilo přes sedm stovek. „To nás mile překvapilo. Karvinské publikum je po těch letech náročné, na Hranice jsme jich tolik nečekali a za to jim chci poděkovat,“ ocenil podporu v hledišti.

Basketbalisté Sokola Karviná ve víkendovém dvoukole II. ligy, skupiny C, porazili Třebíč 83:59 a Žďár n. S. 103:59.
Karviná doma opět kralovala pod koši, odnesla to Třebíč i Vlci. Podívejte se

V Bukurešti nehrála Karviná v kompletní sestavě. „Chyběli Venca Franc, který už nastoupil proti Hranicím, a Dušan Živanov. I ten už na domácí zápas bude,“ potvrdil kouč, že Baník půjde do boje v plné síle.

Co podle něho odvetu rozhodne? „Určitě proměňování šancí. V Rumunsku jsme měli slabší střeleckou úspěšnost, i přesto jsme prohráli jen o gól. Stačí, když ji doma zlepšíme. Věřím, že s podporou diváků bychom měli zvládnout vyhrát minimálně o dva góly,“ dodal Michal Brůna.

Odveta v Karviné se hraje v sobotu 17. února od 18 hodin. Baník by postupem mezi osm nejlepších týmů evropského EHF Cupu zopakoval loňský výsledek. Tehdy jeho pohárovou cestu ukončil ve čtvrtfinále norský Runar Sandefjord.

Zápas 17. kola MSFL MFK Karviná B - Uherský Brod 3:0.
Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Extraliga házenkářů – předehrávka 22. kola:

Baník Karviná – Cement Hranice 26:16 (9:8)

Branky Karviné: Živanov a Solák po 4, Harabiš 4/2, Prašivka a Ptáčník po 3, Plaček a Skalický po 2, Růža, Fulnek, Užek a Nantl po 1.

Nejvíc branek Hranic: Klus 6, Třeštík 2, Dořičák 2, Piwko 2.

Rozhodčí: Kirchner a Vacula. Sedmimetrové hody: 6/3 – 2/2. Bez vyloučení. Diváci: 752.