„Byl to vážně dobrý tréninkový kemp, viděli jsme v akci nové hráče, kteří ukázali, že se s nimi musí do budoucna počítat. A my zároveň víme, že s nimi můžeme pracovat. Takže pozitiva jednoznačně převyšují,“ hodnotí nadšeně Xavier Sabate úvodní sraz v Brně a poté duely Rize.

Šanci od něj dostali házenkáři z domácí soutěže, které doplnilo kvarteto krajánků - pivot Petr Šlachta, levé křídlo Jan Blecha (oba EHV Aue/Německo) a gólmani Šimon Mizera (Elverum Handball/Norsko) s Janem Hrdličkou (MKS Kalisz/Polsko).

Silvestr oslavili čeští reprezentanti doma, ale už 2. ledna se znovu sešli v Řepích a o den později se vydali do francouzského Le Mans, kde odehrají přípravná utkání s Egyptem (4. ledna) a s Francií nebo Nizozemskem (7. ledna).

„„Potřebujeme mít více trénink a zápasů, abychom věděli, na jaké úrovni jsme a mohli se zlepšovat. Bude to pro nás dobrý test. Uvidíme několik hráčů, také zjistíme, jaké máme kvality v porovnání s týmy, které budou hrát v lednu mistrovství světa,“ vysvětlil trenér Xavier Sabate.

Kvalifikační zápas Česko - Estonsko v Ostravě 31:23

Fotogalerie: Kvalifikace MS 2024: Česko - Estonsko (12. října v Ostravě)

V jeho výběru je opět pravé křídlo Karviné Denis Harabiš a v reprezentaci se sejde s bývalým spoluhráčem Vojtěchem Patzelem. Levá spojka , která byla v minulé sezoně oporou českých mistrů, od léta obléká dres německého VfL Lübeck-Schwartau.

Ostrý start český tým zažije v březnu, kdy ho čekají kvalifikační duely s Islandem o postup na mistrovství Evropy 2024 v Německu. Po výhrách s Estonskem 31:23 v Ostravě a s Izraelí v Tel Avivu 29:19 je v tabulce 3. skupiny druhý za svým soupeřem.

Nominace na kemp a zápasy ve Francii:

Brankáři: Šimon Mizera (Elverum/Nor.), Jan Hrdlička (Kalisz/Pol.).

Pravá křídla: Denis Harabiš (HCB Karviná), Jakub Štěrba (Dormagen/Něm.).

Pravé spojky: Stanislav Kašpárek (Bukurešť/Rum.), Tomáš Piroch (Orlen Wisla Plock/Pol.).

Střední spojky: Tomáš Babák (Bergischer/Něm.), Jakub Douda (Plzeň), Martin Březina (Dukla Praha).

Levé spojky: Matěj Klíma (Leipzig /Něm.), Vojtěch Patzel (VfL Lübeck-Schwartau/Něm.), Jaroslav Trkovský (Lovosice).

Levá křídla: Marek Vančo (Elbflorenz/Něm.), Jakub Hrstka (DRHV 06/Něm.).

Pivoti: Petr Šlachta (Aue/Něm.), Vít Reichl (Hüttenberg/Něm.), Štěpán Zeman (Gummersbach/Něm.), Daniel Režnický (Plzeň).