„Naším cílem pro nadcházející sezonu je hrát finále. V Karviné to jinak ani nejde,“ tvrdí sebevědomě manažer klubu Marek Michalisko. „Hlavní cíl, který jsme měli, bylo udržet pohromadě tým, což se povedlo. Jsme rádi, že zůstal Dominik Solák, přestože uvažoval o zahraničním angažmá,“ řekl Michalisko.

Karvinský elitní střelec Solák strávil léto léčbou zranění, které utrpěl ve čtvrtém finálovém zápase, kdy si při srážce s protihráčem zlomil klíční kost a musel se podrobit operaci. V těchto dnech rehabilituje a dokonce i lehce trénuje. „Hlavní slovo bude mít primář Vojkůvka, až mě prohlédne. Zatím v tomto zelenou ještě nemám, on rozhodne, zda se budu moci zapojit do plného tréninku,“ prozradil Solák.

Srbský střelec z Brna

Trenér Michal Brůna má velkou radost z toho, že se podařilo do karvinského týmu přivést pravou spojku, kterou je osmadvacetiletý srbský dlouhán Dušan Živanovič, jenž poslední dvě sezony hrál v Brně. „Tým hledal hráče těchto kvalit, Dušan se svou výškou 195 centimetrů, zkušenostech z evropského poháru a postem levoruké pravé spojky je proto klíčovou posilou pro nadcházející sezónu,“ pochvaluje si novou posilu trenér Brůna.

Aby byl výčet posil pro novou sezonu kompletní, je třeba zmínit ještě čtyři mladé hráče, kteří do Karviné přicházejí na hostování z týmu Polanky. Jsou to bratři Vojtěch a Václav Košťálkové, Vojtěch Prašivka a Ondřej Pavlík.

„To je z posil vše. Samozřejmě vnímáme, že naši soupeři poukazují na to, že jsme moc neposílil, ale věřím, že tým bude silný,“ konstatoval Brůna. Prozradil také, že v rámci tréninku nacvičují hráči nový obranný systém, který, až jej vypilují, chtějí uplatnit v zápasech.

Poslední novinkou, kterou zmínil manažer klubu Marek Michalisko je skutečnost, že mezi hlavní partnery klubu se opět zařadila společnost OKD. „Jméno generálního partnera zatím ještě nemůžeme zveřejnit, dodal.

V brance opět veterán Galia

Po dubnové rozlučce s reprezentací český „házenkářský Jágr“ Martin Galia stále počítá s tím, že se v domovské Karviné letos zase postaví do branky. A to přesto, že už loni si myslel, že bude v prvé řadě trénovat mladé brankáře. Okolnosti však nestárnoucí házenkářskou legendu donutily, aby se opět postavil mezi tři tyče.

Čtyřiačtyřicetiletý házenkář prozradil, že příští týden vymění roli trenéra za aktivního hráče a začne trénovat v brance. Sezonu zřejmě začne o něco později. „Chtěl bych se loučit titulem. Pokud se to nepodaří a nebudou v týmu dobří brankaři, budu chytat dál, pokud mi to zdraví dovolí,“ říká odhodlaně Martin Galia, který hrával společně se současným trenérem Michalem Brůnou.

Kromě své aktivní brankářské role bývalý reprezentační brankář v klubu pracuje jako asistent trenéra a trenér brankařů. Kromě ligových zápasů už v klubu myslí také na pohárová utkání, Ta je čekají v říjnu ve druhém kole, Soupeřem karvinským bude s největší pravděpodobnosti rakouský tým Aon Fivers West Wien. „Je to přijatelný soupeř, ale rozhodně ho nechceme podcenit,“ řekl trenér Michal Brůna.