Slezané do třetího finále vletěli jako uragán, po trefách Patzela a dvakrát Nantla Plzeň prohrávala 0:3. Pak se sice domácí střelci probrali, ale jejich překážkou byl Mokroš, který v brance Karviné fantastickými zákroky doslova čaroval.

Baník své vedení zvýšil až na čtyřgólový rozdíl, Talent se pětkrát dostal na dostřel jedné branky. Naposledy v závěru první půle, kterou Karviná vyhrála 14:13. „Chtěli jsme do toho vstoupit agresivně a tahat dopředu, což se nám povedlo,“ prozradil před kamerami České televize karvinský Dominik Solák, hrdina druhého a třetího finále, který v obou zápasech hrál se zlomeným nosem z reprezentace.

Za výhrou ve druhém zápase finále play-off extraligy hnali házenkáře Baníku jejich skvělí fanoušci. Do karvinské haly jich v sobotu dorazilo 2014. I jejich zásluhou Karviná porazila Plzeň 36:34 po sedmičkovém rozstřelu a srovnala stav série.
Drama v Karviné: hrdina Solák, skvělí fanoušci a atmosféra. Byli jste tam také?

Pár vteřin po přestávce srovnal Makedonec Kosteski, do vedení se však Talent v celém duelu ani jednou nedostal. Dramatická bitva gradovala v závěru, kdy Baník přišel po přistrčení útočícího Čurčiće o Ptáčníka, který dostal červenou a pak i modrou kartu, o minutu později viděl červenou kartu také domácí Stehlík za faul na Patzela.

Za vyrovnaného stavu 26:26 trefil dvě vteřiny před koncem výhru Karviné Solák. „Je to náš tahoun, má obrovské sekce, pro Karvinou by položil život. Zachoval se jako správný lídr, zase to vzal na sebe a zase to zvládl,“ chválil svého spoluhráče Matěj Nantl.

1. zápas finále play-off: Talent tým Plzeňského kraje (oranžové dresy) - Baník Karviná 30:25.
OBRAZEM: Divočina v Plzni: tři červené i modrá karta, Karviná ve finále ztrácí

Po oddechovém čase Plzně se pokusil změnit výsledek ještě domácí Škvařil. Mířil přesně, ale jeho střela dopadla do branky Baníku až po závěrečném hvizdu rozhodčího. „Celý druhý poločas jsme dotahovali, v závěru jsme se naposledy nadechli, bohužel to nevyšlo,“ neskrýval zklamání Milan Škvařil. „Doufám, že v Karviné to zvládneme a vrátíme se domů,“ připoměnul domácí hráč, že v případě výhry Talentu by rozhodující páté finále hostila příští středu Plzeň.

„Užili jsme si to všichni hodně, bylo to vypjaté, tak to ale ve finále bývá, a se šťastným koncem pro nás. Domů se vracíme s mečbolem a doufám, že to v sobotu urveme,“ radoval se Matěj Nantl, střelec šesti gólů Karviné, z vedení v sérii 2:1.

Hlubina - Havířov 2:1 (26. kolo divize F - 18. 5. 2024). Ostravané míří za postupem do třetí ligy.
Havířov poprvé od srpna padl. Bugáň na Hlubině spílal sudím: Měli jste vsazené

Extraliga házenkářů – třetí zápas finále play-off:

Talent tým Plzeňského kraje – HC Baník Karviná 26:27 (13:14)

Nejvíc branek Plzně: Kosteski 6, Škvařil 4, Douda, Melich a Bláha po 3.

Branky Karviné: Nantl 6, Patzel 5, Solák 5/2, Užek a Skalický po 3, Fulnek 2, Harabiš 2/1, Plaček 1.

Rozhodčí: Beňuš a Uhlíř. Sedmimetrové hody: 2/1 – 6/4. Vyloučení: 3:3. ČK: 49. Stehlík - 48. Ptáčník. Diváci: 1325. Stav série: 1:2.