Ke korunovaci českého mistra tak dojde v neděli na západě Čech, kam se série play-off za vyrovnaného stavu 2:2 přesune k rozhodujícímu pátému duelu.

„Ztratili jsme vedení 2:0. Teď je na koni Plzeň, pojedeme se tam porvat. Uvidíme, v jaké budeme sestavě, ale furt věřím, že titul získáme,“ narážel brankář Baníku Martin Galia na zranění Soláka, který dal první gól utkání. „Scházel nám, je to jeden z našich pilířů v obraně i útoku. Kluci ho musí nahradit, a to se nepodařilo,“ konstatoval bývalý reprezentant. Navíc v závěru duelu odkulhal ze hřiště Fulnek. A podle neoficiálních aktuálních informací Dominik Solák nedopadl po faulu dobře a má mít zlomenou klíční kost. Skalní fanoušci HCB Karviná reagovali na zprávu rychle a ještě po zápase natočili svému oblíbenému hráči videozdravici.

Podívejte se na video fanoušků HCB Karviná pro Dominika Soláka

Zdroj: se svolením fanoušků HCB Karviná

Hosté i za cenu tvrdé hry a červených karet, které viděli Chmelík a Režnický, konec sezony odmítli. Nejtěsnějším rozdílem vyhráli poločas 15:14, ale po přestávce se hra vyrovnala. Stejně jako v neděli střelecky táhli Plzeň za vítězstvím Douda s Nejdlem, v karvinském dresu byl nejúspěšnější desetigólový Skalický.

Zlom nastal sedm minut před koncem po trháku hostů z 25:26 na 29:26, navíc pak Douda využil sedmičky. „Dát ji Martinovi Galiovi je strašně těžké. Vzpomněl jsem si, že přehozy na něj fungovaly, tak jsem si věřil a padlo to tam třikrát,“ usmíval se Jakub Douda, s 11 góly nejlepší střelec Plzně, která v závěru svůj náskok postupně ještě naýšila na pět branek.

Podívejte se na některé góly HCB Karviná ze zápasu

Zdroj: Deník/Richard Kutěj
Fotbalisté Dukly prohráli šlágr 27. kola F:NL na domácím trávníku s Karvinou.
OBRAZEM: O krok blíž k lize. Hrdinou Karviné je Akinyemi, Dukle dal hattrick

Extraliga házenkářů – čtvrtý zápas finále:

HC Baník Karviná – Talent tým Plzeň 29:34 (14:15)

Nejvíce branek: Skalický 10/2, Užek 6, Harabiš 3, Solák 3 – Douda 11/7, Nejdl 7, Bláha 3, Stehlík 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 5/3 – 7/7. Vyloučení: 7:6. ČK: 13. Chmelík, 29. Režnický (oba Plzeň). Diváci: 1608. Stav série: 2:2.