„Přijeli jsme bez několika opor a chtěli jsme ten zápas jen odehrát. V tabulce se už se nemůžeme posunout nahoru ani dolů,“ vysvětlil karvinský trenér Michal Brůna, který šetřil síly klíčových hráčů. Reprízu loňského finále sledovali v „civilu“ Jonáš Patzel, Dominik Solák a Petr Mokroš, brankář Martin Galia měl povinnosti u české reprezentace žen.

„Bez čtyř tak kvalitních hráčů bylo skoro nereálné v Plzni vyhrát, protože Talent hraje doma jako stroj. Plzeň brzy poznala, že jsme oslabení a dávala tam dorostence,“ vrátil se kouč Baníku k průběhu sobotního duelu.

David Pastrňák se stal Sportovcem roku 2022 Moravskoslezského kraje.
Nejlepší sportovec MS kraje? Titul letos získal hvězdný útočník NHL Pastrňák

Domácí táhl za výhrou Tomáš Nejdl, autor 11 gólů. „Teď ještě musíme zvládnout zápas v Kopřivnici, abychom základní část dotáhli k prvenství. Ale nečeká nás tam nic jednoduchého. Kopřivnice potřebuje body, aby postoupila do play-off. Bude to možná ještě těžší než ty předchozí zápasy,“ upozornil plzeňský střelec Tomáš Nejdl na závěrečné kolo základní části.

Baník v něm čeká ve čtvrtek 9. března domácí souboj s mistrem Slovenska z Prešova. Jeho výsledek pořadí v tabulce neovlivní, český šampion na druhé Lovosice ztrácí pět bodů, před čtvrtou Duklou o čtyři body vede.

J&T Banka Ostrava Beach Pro, utkání o 3. místo: 1 Anouk Vergé-Dépré (SUI), 2 Joana Heidrich (SUI) - 1 Tanja Hüberli (SUI), 2 Nina Brunner (SUI), 29. května 2022 v Ostravě.
Těšíte se? Světové krásky se už za tři měsíce vrátí na pláž pod vysokou pecí

V Plzni nastoupila Karviná s jedenácti hráči. „Jsem rád, že se nikdo nezranil, důležitější pro nás bude finále Českého poháru. V něm jde o trofej, bude to mít úplně jiný náboj. Tentokrát nešlo o nic,“ připomenul Michal Brůna další vzájemný souboj obou týmů, který se odehraje ve středu 15. března v Praze. „To bude jiné utkání,“ souhlasil Petr Štochl, kouč plzeňského Talentu.

Fotbalisté Baníku Albrechtice se v přípravě na jarní část I.A třídy utkali s Vratimovem, karvinskou U18 a Záblatím.
Baník Albrechtice. Po sezoně snů nový impulz. Změnil trenéra, řeší posily

Extraliga házenkářů - předposlední 25. kolo základní části:

Talent tým Plzeňského kraje – HC Baník Karviná 36:26 (18:12)

Nejvíce branek Plzně: Nejdl 11, Douda 6/2, Bláha 5.

Branky Karviné: Užek 7, Fulnek 6, Ptáčník 6/1, Široký 4, Nantl 2, Plaček 1.

Rozhodčí: Bubeníček a Petruška. Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1. Vyloučení: 3:1. ČK: 58. Zeda (Plzeň). Diváci: 1020.