Obhájci mistrovského titulu, kteří v základní části skončili třetí, od začátku utkání v hale druhých Lovosic vedli, poločas vyhráli 18:14. „Bohužel jsme se nevyvarovali hluchých pasáží ve druhé půli, které nás provázejí v průběhu sezony,“ posteskl si pivot Baníku Václav Franc. Domácím se po přestávce dařilo manko postupně umazávat až na rozdíl jediné branky. A tu dal v poslední vteřině duelu Motl.

Basketbalisté Sokola Karviná potvrdili roli favorita, v play-off porazili Třebíč (93:60, 146:81) a postoupili do semifinále druholigové skupiny C.
Karvinští Sokoli rekordně proletěli do semifinále přes Třebíč. Zlomí prokletí?

I v sedmičkovém rozstřelu měla k výhře blíž Karviná, jenže domácí gólman vychytal Harabiše a na řadu přišla druhá série. „Jednoznačně jsme byli šťastnější tým,“ usmíval se kouč Lovců Roman Jelínek poté, kdy v ní všech pět jeho střelců uspělo a v Baníku neproměnil Růža. „Se štěstím jsme vstali z mrtvých. To stejné pak na konci první série sedmiček, kdy náš brankář chytil pátou soupeřova střelce. Sedmičky jsou o štěstí,“ poznamenal domácí trenér.

V celém zápase se střílelo 29 sedmiček, ze kterých jen šest nebylo proměněno. Lovce táhl za vítězstvím čtyřicetiletý Horák, autor osmi gólů, z nichž dva byly v rozstřelu. Nejlepšími střelci Baníku byli Fulnek, Solák a Harabiš se sedmi brankami.

Ilustrační foto. Fotogalerie je z lednového přípravného zápasu MFK Havířov - Stonava 4:0.
Černá kaňka na fotbale ve Stonavě. Proč musela přijet na hřiště sanitka?

„Soupeř byl určitě šťastnější v koncovce,“ souhlasil po infarktovém závěru Michal Brůna, kouč Karviné. „Celý zápas byl férový, nebyly v něm zákeřné zákroky. Dokázali jsme si, že můžeme s Lovosicemi hrát. Pochválil jsem svoje kluky v šatně za bojovnost a za to, že dřeli až do konce,“ prozradil Michal Brůna.

„Nezbývá, než se připravit na středeční zápas doma, kde budeme chtít srovnat,“ konstatoval Václav Franc, pivot Karviné, která bude na cestě za vítězstvím ve druhém duelu potřebovat vydatnou podporu svých skvělých fanoušků.

Házenkář Karviné Dominik Solák (s míčem).
Hrát evropské poháry? Je to škola nejen pro mladé, říká opora Karviné Solák

Extraliga házenkářů - první zápas semifinále play-off:

Lovci Lovosice - HC Baník Karviná 38:37 po sedmimetrových hodech (14:18, 30:30)

Rozhodčí: Králíček a Letev. Sedmimetrové hody: 5/4 - 6/4, na rozstřel: 9/8 – 9/7 (v první sérii: 5/4 - 5/4, ve druhé sérii: 4/4 - 4/3). Vyloučení: 6:6. Stav série: 1:0.

Sled branek: 2:2, 4:7, 8:13, 12:17, 15:20, 18:24, 22:25, 26:27, 28:30, 30:30. 

Branky Lovosic: Horák 8, Motl a Bogdanić po 7/2, Trkovský 5, Petrychenko 4, Hniďák a Stach po 2, Kupa, Chotěborský a Heřmanovský po 1.

Branky Karviné: Fulnek a Solák po 7, Harabiš 7/3, Patzel 5, Růža 3, Skalický 3/1, Mokroš a Užek po 2, Franc 1.