Baník si vypracoval už během prvního poločasu čtyřbrankový náskok a zápas v Brně měl pod kontrolou. Nejlepším střelcem byl se sedmi góly tradiční kanonýr Jonáš Patzel.

„Předsevzali jsme si, že zápas rozehrajeme v prvních dvaceti minutách se základní sestavou, poté dalších deset dohrajeme v jiném složení. Tam musím však trochu přiznat, že to byla ostuda,“ řekl trenér Karviné Michal Brůna.

„Do druhého poločasu jsme šli s tím, že zkusíme hru 7 na 6, to už pak fungovalo. U soupeře je však vidět práce trenéra Urbana. Tým zrychlil, hraje smysluplné kombinace a jeho výkon se mi líbil,“ dodal Michal Brůna.

„Trápí nás především technické chyby. Devatenáct jich bylo v Zubří, sedmnáct s Jičínem a proti Karviné dokonce jednadvacet. Vytvořit jich tolik proti mistrovi, s tím prostě nelze pomýšlet na dobrý výsledek,“ uzavřel kouč Maloměřic František Urban.

4. kolo extraligy (středa 21. 9. 2022):

Maloměřice – Karviná 21:31 (10:14)

Rozhodčí: Kichner – Vacula. Sedmimetrové hody: 0 – 3/2. Vyloučení: 1:1. Diváci: 167.

Nejvíce branek Maloměřic: Koubek a Tejzr po 4, Ipser, Korger, Krošík a Hliničan po 3.

Karviná: Mokroš, Brychlec – Folwarczný, Patzel 7, Plaček, Fulnek 4, Užek 6, Pelák 2, Harabiš 1/1, Skalický 3/1, Široký 3, Nantl 2, Ptáčník 2, Franc 1. Trenér: Brůna.