„Odehráli jsme snad nejhorší zápas v útoku, kdy jsme neproměnili spoustu šancí i stoprocentních ze šestky. Nevěřím, že můžeme zahrát podruhé v útoku takto,“ kroutil hlavou Michal Brůna, trenér úřadujících českých mistrů, nad celou řadou zahozených střeleckých příležitostí.

EHF European Cup zápas HCB Karviná - KH Rahoveci (Kosovo) 32:29, 5. listopadu 2022, Karviná.
Splněno! Karviná jde v poháru dál, kosovský Rahovec zdolala i doma. Podívejte se

Jeho svěřenci začali dobře, ale v první půli i prohrávali 6:7. Do přestávky sice skóre zásluhou Růži dokázali strhnout na svou stranu 13:11, jenže po ní zabral jejich soupeř a s vydatnou podporou skupiny bosenských fanoušků stav ve 35. minutě otočil na 14:13.

Zubří - Karviná 26:30 (16. kolo extraligy, 30. 11. 2022). Baník slaví po výhře se svými skvělými fanoušky.
Baník otočil šlágr v Zubří, ovládl posledních deset minut. Hvězdou snajpr Patzel

Pak se ovšem prosadili dva nejlepší střelci utkání Solák s Harabišem, a když k jejich čtyřem společným gólům přidal jeden Fulnek, domácí vedli 18:14. V závěru svůj náskok navýšili na rozdíl pěti branek, dvě minuty před koncem upravil na konečný výsledek 22:18 bosenský Tufekčič. Velkou oporou českých mistrů byl třiačtyřicetiletý brankář Martin Galia.

Do 3. kola EHF European Cupu postoupili karvinští házenkáři přes KH Rahoveci. V Kosovu vyhráli 33:29 a ve své hale 32:29. Na snímku z domácí odvety, která se hrála 5. listopadu 2022, Adam Ptáčník a Adonit Isufi z Rahoveci.
Co čeká házenkáře Karviné do Vánoc. Perníčky, dvakrát Zubří i cesta do Bosny

„Jsem opravdu spokojený s obranou. Tam jsme hráče soupeře k ničemu nepustili, byli v útoku bezzubí. Oni teď musí pro odvetu něco vymyslet, u nich to bude ještě těžké, úplně něco jiného než u nás doma,“ upozornil kouč Baníku Michal Brůna, že bouřlivé prostředí a podpora fanoušků bude 10. prosince hrát do karet bosenskému celku.

Prověrkou před pohárem bude pro Karvinou domácí utkání extraligy ve středu 7. prosince s Maloměřicemi.

Zápas 11. kola II. ligy basketbalistů, skupiny C, Sokol Karviná - Slavia Kroměříž 119:76.
OBRAZEM: Karvinští basketbalisté ve druhé lize válí, jejich sílu zažila Kroměříž

EHF Cup mužů - úvodní zápas 3. kola:

HCB Karviná - RK Gračanica 22:18 (13:11)

Branky: Solák 8, Harabiš 6/2, Ptáčník 2, Růža, Patzel, Fulnek, Skalický, Nantl a Franc po 1 - Tufekčič a Mehmedčehajič po 4, Mehmedovič 3/1, Džinovič 3, Dragičevič 2, Trkulja a Mušič po 1.

Rozhodčí: Rauchs a Linster (Lux.). Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/1. Vyloučení: 4:6. Diváci: 950.

Sled branek: 2:0, 5:5, 6:7, 10:8, 13:14, 18:14, 20:15, 22:18.