Trenér Baníku Michal Brůna po odpykání trestu poslal do boje poprvé reprezentanta Dominika Soláka a na lavičce byl po zranění připravený i Martin Galia, někdejší brankářská opora národního týmu.

Přesto začátek duelu patřil hostům z Plzně, poločas vyhráli 16:14. Dohnat brankové manko se Karviné podařilo až ve 34. minutě (17:17), do vedení ji poprvé poslal ve 40. minutě Harabiš (22:21). Jednogólový náskok udržela do 45. minuty (24:23), pak jí soupeř postupně odskočil až na rozdíl tří branek.

V dramatickém závěru to za nepříznivého stavu 30:32 vzal na sebe Solák, se dvanácti góly nejlepší střelec celého utkání. Nejdřív razantní dělovkou snížil a pár vteřin před koncem zápasu z levé strany vyrovnal na 32:32. V sedmičkovém rozstřelu pak uspěli domácí Harabiš, Solák, Nantl i Skalický, naopak plzeňského Škvařila vychytal Mokroš a Kosteski pak bránu minul.

1. zápas finále play-off: Talent tým Plzeňského kraje (oranžové dresy) - Baník Karviná 30:25.
OBRAZEM: Divočina v Plzni: tři červené i modrá karta, Karviná ve finále ztrácí

„Byl jsem rád, že už můžu hrát. Extraligový zápas jsem nehrál pomalu měsíc a strašně mi to chybělo. Bylo pro mě mučení koukat na kluky, jak hrajou, a nemohl jsem jim pomoct," prozradil České televizi karvinský Dominik Solák, který v sobotu táhl svůj tým za vítězstvím.

„Bylo důležité, že jsme se nepoložili. V prvním poločase jsme měli pasáže, kdy nám Plzeň svojí dobrou hrou a zkušeností utekla, ale my jsme tomu pořád věřili a nakonec se to vyplatilo,“ radoval se Dominik Solák z vítězství.

Házenkáři Kopřivnice porazili v sobotu doma Lovosice 35:28 a stav série play-off o 3. místo v extralize srovnali na 1:1.
Senzace! Kopřivnice vrátila doma Lovcům tvrdý úder a srovnala stav série o bronz

Extraliga házenkářů – druhý zápas finále play-off:

HC Baník Karviná – Talent tým Plzeňského kraje 36:34 po sedmimetrových hodech (14:16, 32:32)

Branky Karviné: Solák 12/1, Harabiš 7/4, Patzel 4, Užek 3, Nantl 3/1, Fulnek 2, Skalický 2/1, Růža, Široký a Franc po 1.

Nejvíc branek Plzně: Bláha 10, Douda 9/1, Škvařil 6, Stehlík 3, Vinkelhöfer 3/1.

Rozhodčí: Šlezingr a Špunar. Sedmimetrové hody: 8/7 – 4/2. Vyloučení: 2:4. Diváci: 2014. Stav série: 1:1.