Ani jeden tým nenastoupil v derby kompletní. Domácí trenér Michal Brůna nechal po středečním finále poháru odpočívat Petra Mokroše, Adama Ptáčníka a Dominika Soláka, kopřivnický Tomáš Sklenák zase postrádal Jana Polcara. „Dokázali jsme si, že to umíme. Kluci dnes bojovali, i když někteří byli po nemoci,“ radoval se z vítězství kopřivnický kouč Tomáš Sklenák.

O výhře jeho tým rozhodl až po přestávce, úvodní poločas těsně ovládla Karviná 16:15. „Chci poděkovat našim fanouškům, že za námi přijeli a hnali nás za vítězstvím,“ ocenil bouřlivou kulisu derby, které sledovalo přes tisíc diváků, Martin Střelec, sutor tří branek Kopřivnice.

Liberecký Slovan porazil Karvinou gólem z penalty, kterou v závěru proměnil Michael Rabušic.
Karviná pod Ještědem sahala na remízu, o bod ji v závěru obral Rabušic z penalty

Zápas se lámal v koncovce za stavu 28:28, kdy góly Ošmery a v poslední minutě Hanuse zařídily dva body pro hosty. „Rozhodlo víc faktorů, to si musíme rozebrat. Kopřivnice asi víc chtěla, bojovala o 4. místo a na hřošti to bylo vidět,“ neskrýval zklamání karvinský Patrik Fulnek.

„Jsem strašně rád, že jsme dnes vyhráli, Jsou to důležité dva body, kterými jsme si pojistili čtvrté místo. Na kluky jsem strašně pyšný, čtvrtfinále budeme začínat doma,“ byl naopak spokojený Martin Střelec.

Fotbalisté Baníku Ostrava (v bílém) v utkání 24. kola FORTUNA:LIGY proti Sigmě Olomouc.
Domácí bída Baníku nekončí, srazil ho střelec Sigmy. Hapal ven, znělo v Ostravě

Extraliga házenkářů – závěrečné 26. kolo základní části:

HC Baník Karviná – KH ISMM Kopřivnice 28:30 (16:15)

Karviná: Patzel a Široký po 6, Růža 5/4, Živanov 4, Plaček a Užek po 2, Prašivka, Nantl a Franc po 1.

Kopřivnice: Brito Benítez a Lefan po 5, Ošmera 5/5, Bukovský 4, Střelec a Doležel po 3, Hanus 2, Gřes, Kancel, Pšenica po 1.

Rozhodčí: Fukala a Mohyla. Sedmimetrové hody: 5/4 – 5/5. Vyloučení: 5:2. Diváci: 1056.