Rozcvičku na rakouského soupeře si dal Baník ve středečním Českém poháru ve Velké Bystřici, kde ve 2. kole přehrál Házenkářskou akademii Olomouckého kraje 33:20.

Přesto první gól sobotního duelu padl do domácí branky. Karviná se do vedení dostala až v 9. minutě, hosté však dokázali v průběhu první půle vyrovnat. Závěr však patřil Baníku, poločas vyhrál 16:13. Podobný obraz nabídlo i druhé dějství. Čeští vicemistři čtrnáct minut před koncem vedli o jediný gól (24:23), ale pak to parádně rozjeli a odskočili.

„Soupeř se v zápase držel i díky našim ztrátám. Dělali jsme strašně moc technických chyb, oni ve druhé půli nasadili mladého brankáře, který na deset minut zavřel bránu,“ vrátil se trenér Baníku Michal Brůna k dění na palubovce karvinské haly. „I nám pomohl mladý Vojtěch Košťálek, který po změně stran nahradil Mokroše. Měl několik důležitých zákroků, čímž jsme si  mohli vytvořit větší rozdíl," dodal zkušený kouč Baníku.

Fotbalisté Zlína B (žluté dresy) v 10. kole MSFL remizovali s béčkem Karviné 1:1.
Rozjeté karvinské mladíky nezastavil ani favorit, v derby zaskočili Hlučín

Domácí tým střelecky táhli za vítězstvím Dominik Solák s osmi góly, David Růža jich celku z Vídně nasázel pět a Jan Užek čtyři. „Nakonec jsme zahráli solidních posledních patnáct minut, během kterých jsme rozhodli. Na tu bídu, co jsme v útoku hráli, máme do odvety slušný výsledek,“ konstatoval trenér Michal Brůna.

Ze tří českých zástupců v EHF Cupu je Karviná jediná, která úvodní duel vyhrála. Lovosice podlehly slovenskému Prešovu 28:32 a Brno v Itálii Fasanu 28:29. „Určitě to nebude snadné, ale máme zkušené borce. Nesmíme soupeře pustit do trháku, pak věřím, že to v Rakousku zvládneme," řekl před odvetou ve Vídni Michal Brůna.

Ještě předtím ale Karvinou čeká v úterý 17. října předehrávka 9. kola extraligy v Hranicích.

V minulém ročníku divize F MFK Havířov v domácím zápase 18. kola, který se hrál 16. dubna 2023, porazil Unii Hlubinu 1:0.
Kam za fotbalem v okrese? Na derby MSFL v Karviné, na lídra divize v Havířově

EHF Cup - 2. kolo:

HC Baník Karviná - HC Fivers Margareten 32:26 (16:13)

Rozhodčí: Mikelić a Paradina, Petar (oba Chorvatsko). Sedmimetrové hody: 1/1 – 0. Vyloučení: 2:5. Diváci: 1028.

Branky Karviné: Solák 8, Růža 5, Užek 4, Živanov, Patzel, Harabiš a Nantl po 3, Prašivka, Skalický a Ptáčník po 1.

Nejvíc branek hostů: Damböck 8, Brenneis 4, Seidl a Haunold po 3.