Za vítězným vstupem do sezony vyrazil Baník před sedmi stovkami natěšených fanoušků  od úvodní minuty, první půli vyhrál patnáctibrankovým rozdílem 21:6. „Z naší strany to byl slušný poločas, výborný výkon podal brankář Mokroš," byl spokojený karvinský trenér Michal Brůna s vývojem sobotního utkání.

Za výhrou táhl české vicemistry Ondřej Skalický, se šesti góly nejlepší střelec celého duelu. Čtyři z nich nastřílel Strakonicích během necelých šesti minut v závěru prvního poločasu.

Po přestávce se sice začali prosazovat i hosté, ale v pohodě hrající Baník jim toho moc nedovolil. „Ve druhé půli jsme nenavázali na dobrou obranu z prvního poločasu a soupeř nám nasázel víc gólů, než bych si s takovým týmem představoval," i přes vysokou výhru 32:14 kriticky hodnotil Michal Brůna výkon svého týmu po pauze.

Hazenkářský tým HCB Karviná přestavil své cíle pro novou sezonu, která startuje v září. Uprostřed trenér Michal Brůna.
Trenér karvinských házenkářů: I letos máme ty nejvyšší cíle

V dresu Karviné se po těžkém zranění ze čtvrtého finálového duelu s Plzní znovu objevil Dominik Solák, který v 1. minutě otevřel skóre celého zápasu. Celkem nasázel soupeři tři góly. „Za Dominika jsem moc rád, pomalu se zase začíná dostávat do herní pohody," potěšil kouče návrat uzdravené opory do základní sestavy.

„Myslím, že výsledek je krutý, ale asi odpovídá tomu, jak na tom týmy jsou. Jsem rád, že jsme bojovali a že jsme se nevzdali, ale byly tam hloupé chyby. Musíme se od toho odpíchnout a připravit se na pro nás důležité zápasy," řekl trenér Strakonic Michal Zbíral po vysoké porážce v Karviné.

V dalším kole čeká Karvinou v sobotu 9. září duel v Jičíně.

Dominik Solák.
Můžou mě zpomalit, ale ne zastavit, tvrdí házenkář Karviné Dominik Solák

Extraliga házenkářů – 1. kolo:

HC Baník Karviná – HBC JVP Strakonice 32:14 (21:6)

Branky Karviné: Skalický 6/1, Patzel 4, Prašivka, Solák, Široký a Nantl po 3, Harabiš 3/1, Růža a Franc po 2, Živanov, Plaček a Užek po 1.

Nejvíc branek Strakonic: Sedláček 3, Nolč a Bičiště po 2, Wildt 2/1.

Rozhodčí: Kichner a Vacula. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/1. Vyloučení: 3:5. Diváci: 721.