Jedenácté extraligové vítězství ve Strakonicích se nerodilo lehce, poslední tým tabulky, usilující o první body v soutěži, kladl vicemistrovi velký odpor. První poločas Baník urval rozdílem jediné branky. „Domácí proti nám odehráli z mého pohledu super zápas ve skvělé atmosféře, kterou vytvořili diváci,“ konstatoval karvinský Dominik Solák, s osmi góly nejlepší střelec celého duelu.

„Jeli jsme sem s tím, že budu zkoušet hráče z lavičky. Ovšem ti mi znovu ukázali, že někteří na to nemají. Ve druhé půli jsem ale nechal rozcvičit hráče ze základu,“ vrátil se trenér Baníku Michal Brůna k dramatickému průběhu zápasu.

Basketbalisté Sokola Karviná v dalším dvoukole II. ligy v Ostravě podlehli Hladnovu 84:90, pak si spravili náladu na Ostravské univerzitě. Porazili ji 91:64 a v tabulce skupiny C jsou třetí.
Sokoly sestřelil Hladnov, pak se vyřádili na Ostravské univerzitě. Podívejte se

Ve 38. minutě viděl červenou kartu Nantl, domácí toho využili a a ujali se vedení (20:17). Karviná sice srovnala, ale stav 24:24 platil ještě devět minut před koncem. V dramatickém závěru pak výhru zařídili Solák, který dal tři branky, s Patzelem.

„Jsme dost zkušení na to, abychom zvládali i situace, kdy musíme dotahovat. Ke konci nás podržel Ondřej Mira, také Vojta Košťálek předvedl dobrý výkon. Ke konci jsme také zlepšili obranu a v útoku proměňovali šance, což bylo klíčové,“ poznamenal Dominik Solák.

„Náš výkon je pro mě zklamáním, na druhou stranu musím říct, že Strakoničtí byli nebojácní, hráli jeden na jednoho, vůbec neměli respekt, že přijela Karviná,“ dodal kouč Baníku.

Zápas 15. kola krajského přeboru SK Stonava - Slavia Orlová 0:3.
Stonava se prosadila i v kraji, přezimuje šestá. Čím nováček překvapí na jaře?

Ve čtvrtek večer se jeho tým vydává na pohárovou misi do Bosny, kde bude Michal Brůna postrádat hned čtyři hráče. Martin Galia plní povinnosti trenéra brankářek na reprezentačním srazu žen, Patrik Fulnek se stále zotavuje po zranění a Václav Franc s Dušanem Živanovem jsou nemocní.

Odveta 3. kola EHF Cupu s RK Leotar v karvinské hale je na programu v sobotu 2. prosince a v prodeji už jsou na ni vstupenky. Mezi tím ale Baník ještě v 15. kole extraligy přivítá ve středu 29. listopadu doma Jičín.

Zápas 13. kola krajského přeboru Slavia Orlová - FK Český Těšín 2:0.
Zkušenost i mládí: Orlová je v kraji po podzimu třetí. Jaké plány má pro jaro?

Extraliga házenkářů – 14. kolo:

HBC JVP Strakonice — HCB Karviná 25:29 (14:15)

Nejvíc branek Strakonic: Nejdl 6, Sedláček 6/2, Němec a Wildt po 4.

Karviná: Solák 8/3, Živanov, Patzel a Harabiš po 3, Košťálek 3/1, Užek, Ptáčník a Franc po 2, Růža, Plaček a Nantl po 1.

Rozhodčí: Králíček a Letev. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/4. Vyloučení: 4:5. ČK: 38. Nantl (Karviná). Diváci: 190.