Od začátku to byla pořádná přetahovaná, skóre prvního utkání v Bukurešti se neustále přelévalo z jedné strany na druhou a poločas skončil zásluhou branky Jonáše Patzela remízou 14:14.

Vyrovnaný stav pokračoval i po přestávce, ale když v 39. minutě znovu střelecky zaúřadoval Patzel, Baník poprvé v duelu vedl 19:17. Šanci jít do většího trháku měl ve 42. minutě po červené kartě pro domácího Mousaviho Ghalehmirze. Nevyšlo to, byla to naopak oslabená Bukurešť, která šla do vedení.

Utkání 20. kola první fotbalové ligy: MFK Karviná - Sparta Praha, 10. února 2024, Karviná. Zleva Ladislav Krejčí II ze Sparty a Adeleke Akinyemi z Karviné.
OBRAZEM: Karviná nestačila na Spartu, schytala trojku. Vše načal parádou Krejčí

V dramatickém finiši nejprve nepříznivé skóre srovnal Patzel a chvíli po něm i Dominik Solák. Tři minuty před koncem byl stav 26:26. Výhru domácímu favoritovi třicet vteřin před závěrem trefil Burlacu a na konečný výsledek 27:28 pak ještě stihl proměněným sedmimetrovým hodem snížit Solák.

Odveta osmifinále EHF Cupu se Steauou Bukurešť se v Karviné hraje v sobotu 17. února (18 hodin), ještě předtím ale Baník v předehrávce 22. kola české extraligy hostí v úterý 13. února doma Hranice (18 hodin).

Divizní fotbalisté Bosporu Bohumín letos koncem ledna nabírali fyzickou kondici na soustředění v Horní Lomné.
OBRAZEM: Bohumín nabral fyzičku a v Havířově ulovil dvě posily. Uvedly se góly

EHF Cup házenkářů – první zápas osmifinále:

CSA Steaua Bukurešť – HC Baník Karviná 28:27 (14:14)

Nejvíc branek Bukurešti: Constantina 6, Sandru 5, Milošević 4.

Branky Karviné: Solák 9, Patzel 8, Fulnek a Skalický po 3, Harabiš 2, Užek a Široký po 1.

Rozhodčí: Menendez a Fabian (oba Šp.). Sedmimetrové hody: 2:2 – 5/3. Vyloučení: 5:3. ČK: 42. Mousavi Ghalehmirz (Steaua). Diváci: 400.