Sobotní utkání začalo lépe pro Frýdek-Místek, kterému se hned ve třetí minutě podařilo vsítit branku. Chvíli na to mohli Frýdečtí díky Teperovi zvýšit, ale hráč se šťastným číslem 7 nastřelil jen horní tyč domácích. Přestože Havířov celou třetinu vyvíjel nátlak, brankáře Laníčka se mu podařilo překonat až v patnácté minutě a do šaten se ta odcházelo za stavu 1:1.

Havířov byl po zbytek utkání aktivnější, ale Frýdek se dostával do častých brejkových situací. Jednu takovou využil Kudláček a dal svůj druhý gól zápasu. AZetu se podařilo na jeho gól reagovat až v poslední třetině, kdy v 52. minutě vyrovnal David Klimša. Stav po šedesáti minutách byl 2:2 a šlo se do prodloužení.

V něm domácí mnohokrát ohrozili Láničkovu branku, ale závěr patřil Frýdeckým, kteří deset vteřin před koncem proměnili svou jedinou šanci prodloužení. Z Havířova si tak odvážejí dva body.

AZ Havířov – HC Frýdek–Místek 2:3 p (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Sztefek (Najdek), 52. Klimša (Haas) – 3. Kudláček (Jakubowski), 36. Kudláček (O. Sluštík, Jakubowski), 65. J. Slovák (Kelner). Rozhodčí: Mrkva. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 1 735.

Havířov: Matoušek - Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Balčík, Hartmann - Najdek, Sztefek, J. Daneček - Pechanec, Kolařík, Kanko - Bursík, Stránský, Pavlas - Říčka, Haas, Klimša. Trenér: Tomáš Potěšil.

Aleš Svoboda