Hokejisté Karviné sehrají dnes závěrečný zápas roku 2007 i posledního kola základní části II. ligy, skupiny východ.
Vzhledem k tomu, že svěřenci trenéra Halouzky nezvládli minulou neděli naprosto klíčový duel o setrvání ve II. lize na ledě Uničova, svého loňského souputníka z regionálního přeboru, bude pro ně už každý další zápas v soutěži stěžejním.
Karvinští se po sérii neúspěšných výsledků propadli na poslední místo právě za Uničov, jemuž v předposledním 21. kole soutěže podlehli 1:4. „Je to škoda. Body z tohoto zápasu by pro nás byly, když ne rozhodující, tak určitě hodně důležité v otázce našeho dalšího působení ve druhé lize,“ litoval porážky manažer klubu Dalibor Boniatti.
Základní část tedy zakončí hokejisté SK Karviná dnes, v sobotu 29. prosince, od 17.30 hodin proti Technice Brno, jednomu z favoritů celé soutěže. Po tomto kole se týmy, které se v tabulce umístily na lichých místech po základní části, utkají doma a venku se všemi celky, které se zase umístily po základní části na místech sudých. To samé platí v obráceném gardu. Druhý okresní účastník druholigové soutěže HC Orlová si svůj zápas posledního kola s Kroměříží (3:2 v prodl.) předehrál již dříve.