Přesně to samé, jenže v obráceném gardu, platí o Karviné. Tým šel psychicky i tabulkou dolů a zastavil se až na jejím dně. Karviná vyhrála z posledních jedenácti duelů jediný, takže si nic jiného než pětku na pomyslném vysvědčení ani vysloužit nemohla.
Orlová šla nahoru
V Orlové praštili po nevydařeném úvodu do stolu a řekli si, že takhle to dál nejde. K mužstvu přišel nový trenér Česlík, vsadil vše na defenzivu a začalo se dařit. „Kluci si uvědomili, že hurá hokej na tuhle soutěž neplatí. Začali hrát opravdu disciplinovaně a drželi se stanovené taktiky. Pozorně bránili, poznali, že hokej musí hrát z obrany, jinak se dobrých výsledků nedoberou. Za to jim musím poděkovat, protože si svědomitě plnili svoje úkoly i za cenu individuálního prosazení. Ale nešlo to jinak, tým se potřeboval zvednout a dělat výsledky,“ konstatoval trenér Česlík.
Nový styl je okamžitě přinesl. Orlovští se sice obávali, že nový model hry nebude přinášet hokej pro diváky a góly, ale není to tak docela pravda. Diváci na orlovském zimáku viděli více branek v síti soupeřů (18 a o zápas méně) než v první půlce základní části (16). Orlovští bodovali hlavně s týmy, které s ní sousedily v tabulce. Sedm výher, jedna remíza, to je bilance, která je vynesla do vyšších příček tabulky, zaručujících start v play-off.
Vysvědčení: 2
Jediná výhra
Opravdu tristní je bilance karvinských hokejistů ve druhé polovině základní části. Zní totiž jednoduše: jedna výhra, jinak nic. „Určitě nejsme spokojeni. Kluci se nemohou z nastále situace dostat, čím víc chtějí, tím víc se nedaří. Nemyslím si ale, že by najednou zapomněli hrát hokej. V devátém a desátém měsíci hráli dobře,“ míní Dalibor Boniatti, manažer karvinského klubu.
Možný důvod pro neuspokojivé výsledky nalezl nejen ve špatném psychickém rozpoložení týmu, ale také v rozsáhlé marodce.
„Poslední měsíc a půl nám pokaždé chybí na tréninku tři, čtyři hráči. Teď mezi svátky to byl extrém, neměli jsme sedm nemocných nebo zraněných hráčů. Na to se ale nebudeme vymlouvat. Musíme kádr posílit dalšími hráči a rychle začít bodovat,“ vytyčil mužstvu Boniatti jasný cíl.
Jak zdůraznil, hráči jsou vyloženými amatéry, trénovat chodí po práci a ve svém volném čase. I proto nehází vedení klubu vinu za špatné výsledky na trenéra Halouzku.
„Pepa Halouzka pracuje s tím, co je momentálně k dispozici. Nejsme tak ekonomicky silní, abychom si zajistili na sezonu nějaké čtyři kvalitní hráče, kteří by nám dělali výsledky. Otázkou je, zdali to do budoucna nebude potřeba. Pozorujeme totiž, že i ve druhé lize je to pomalu nutnost. Na druhou stranu si myslíme, že až dozrají naši mladí, bude se nám zase dýchat o něco lépe. Teď je ale třeba zmobilizovat všechny síly a soutěž zachránit. Hráčům věříme, určitě na to mají,“ zakončil Dalibor Boniatti.
Vysvědčení: 5