Úvod druhé části, která se odehraje systémem sudá-lichá, nevyšel hlavně orlovské defenzivě.
Trenér Petr Česlík měl problémy se sestavením jednotlivých obranných dvojic, neboť kromě Balajky, který se přestěhoval do Prahy, postrádal také dlouhodobě zraněného Tluszczika, nemocného Golaba a další bek Buček, který vypomáhá Orlové na střídavý start, byl rovněž nemocný.
Absence obránců se projevily v první části, kdy Blansko potrestalo dvě individuální hrubky domácích dvěma góly. „Přitom jsme hráli první třetinu docela dobře, ale ty chyby nás srazily,“ podotkl orlovský kouč.
Do druhé třetiny vpadli domácí s vehementní snahou vyrovnat. Soupeř ale stačil rychlostně, hrál důrazně do těla a nepolevil.
„V nasazení ani bojovnosti bych problém neviděl, tam nemohu klukům nic vytknout. Horší to bylo s proměňováním šancí,“ postřehl Česlík. Za stavu 1:3 v poslední části měli Orli asi čtyři vyložené šance, ale vůbec nezkorigovali stav. „Na jeden gól se vyhrát nedá,“ připomněl na závěr známou hokejovou pravdu Petr Česlík.
Branky a nahrávky: 52. Stránský (Tomášek, Mintěl) – 10. Hrůza (Sedláček), 14. Látal (Mífek), 29. Horáček (Tesař).
Orlová: Holeš – Mintěl, Hartmann, Matuška, Bavlšík, Jemelík, Trubka – Tomášek, Studený, Stránský – Šedivý, Potočný, Sikora – Kotásek, Tejkl, Grygar – od 41. navíc Kravčík. Trenér: Petr Česlík.