Hokejoví Panteři po příchodu trenéra Jiřího Režnara pookřáli. Pod jeho vedením dokázali vyhrát popáté v řadě a pošesté ze sedmi zápasů.
V posledním utkání se jim podařil husarský kousek, když vyhráli na ledě favorizované Komety Brno. Ta disponuje celou řadou hráčů s extraligovými zkušenostmi a je pasována mezi tři nejlepší týmy celé soutěže.

Na jihu Moravy přitom Havířov začal přímo tragicky a ve 4. minutě už prohrával 2:0, když poprvé inkasoval dokonce při vlastní přesilovce. Havířovský kouč si val raději oddechový čas, což se ukázalo jako velmi dobrý tah. Po něm začali Panteři hrát sebevědoměji a do konce první části díky gólům Rozuma a Hulvy srovnali skóre.

Ve druhé části poslaly domácí do kolen nejprve další zásah Vargy a pak i druhý střelecký zápis Hulvy. Z tohoto šoku se již domácí nevzpamatovali. Bývalým hráčem Havířova Lipinou dokázali Brňané snížit, ale pak inkasovali z holí Mikšana a Poštuky, takže se Panterům podařilo natáhnout vítěznou sérii na pět zápasů v řadě. „Tohoto vítězství si velice vážíme. Hráči si ho zasloužili za předvedený výkon, bojovnost i nasazení,“ řekl po zápase spokojený manažer Panterů Zdeněk Dobeš.

Utkání sledovala téměř šestitisícová návštěva. Hodně slyšet byla i havířovská skupina fandů. „Chtěl bych poděkovat našim fanouškům, kteří ve velkém počtu přijeli do Brna podpořit naše hráče, Byli v kotli slyšet a i oni pomohli svým dílem klukům k vítězství. Za to jim patří náš velký dík,“ dodal Dobeš.

Dnes čeká havířovské hráče soupeř z opačného pólu tabulky. Do Havířova přijede poslední Šumperk a domácí tentokrát nastoupí v roli velkých favoritů. Oba předchozí vzájemné zápasy dokázali Panteři vyhrát a všechny body by chtěli získat i dnes. V havířovském dresu se poprvé představí osmnáctiletý urostlý obránce Tomáš Kundrátek z extraligového Třince, který je členem reprezentačního výběru do 20 let.

Naopak v dresu Ocelářů, kde mají momentálně zraněné gólmany Čechmánka i Vojtka, si měl zachytat už v úterý havířovský brankář Marek Novotný. „Jedná se o střídavé starty. O Tomáše jsme měli zájem delší dobu, ale užší spolupráce Třince s Prostějovem to nedovolila,“ vysvětlil tento krok manažer Havířova Zdeněk Dobeš.