Havířovští chtěli v tomto utkání odčinit potupnou prohru s posledním Šumperkem na domácím ledě.

V domácím zápase se Šumperkem doplatili Panteři na tragickou koncovku. Vyložených šancí měli totiž dost, ale s jejich proměňováním byli na štíru.

Postupně rozchytali gólmana Lva, jenž předváděl místy neuvěřitelné zákroky, kterými podpořil úspěch svého týmu.

Šumperk se dostal do vedení ve druhé dvacetiminutovce. Panteři srovnali až v poslední třetině, ale z dalšího tlaku už vítěznou branku nevytěžili a samostatné nájezdy zvládli lépe hosté.

Dva body mají pro ně velkou cenu, jelikož dokázali snížit ztrátu na předposlední Prostějov na pět bodů. Naopak Panterům ztráta dvou bodů mírně uškodila v posílení výhodné čtvrté pozice.

„Neproměňovali jsme šance. Ve třetí třetině jsme hru stáhli na tři pětky, měli jsme spoustu střel, ale stále více jsme se dostávali do křeče, která pak pokračovala i v prodloužení a nakonec se přenesla i do nájezdů,“ řekl po zápase nespokojený asistent trenéra Havířova Jiří Žůrek.

Dnes nastoupí havířovští hráči na ledě rozjeté Olomouce, která okupuje momentálně druhé místo tabulky. V posledním kole dokázali Hanáci vyhrát na ledě vedoucí Komety Brno v poměru 6:3, takže potvrdili velmi dobrou formu. Stejný kousek se povedl předtím i Havířovu, takže se dá očekávat velmi zajímavý zápas.