Na ledě silného Přerova byla Orlová blízko vítězství v normální hrací době. „Po tom průběhu jsme velice zklamaní. Odehráli jsme výborné utkání a nezasloužili si prohrát,“ okomentoval porážku z prodloužení trenér Orlů Petr Česlík.

Hosté podali na Hané zodpovědný výkon. Počínaje gólmanem Holešem, který zabránil několika ošemetným situacím a konče produktivitou devíti útočníků, kteří pálili ostrými. Bohužel dvě chybičky v obraně se podepsaly pod konečný rezultát. Jedna z nich byla docela závažná.

Minutu a půl před koncem divoké druhé třetiny domácí snížili na 3:5 ze svého pohledu. „Tady jsme jednoznačně měli udržet nadějný výsledek 5:2 pro nás. Pak by se Přerovu do poslední části nastupovalo těžce. Ten gól jim dodal psychickou sílu,“ domníval se trenér Česlík.

Povzbuzení domácí skutečně v poslední třetině mohutně finišovali. Ačkoliv se třeba v prvním dějství vůbec k ničemu nedostali. Orlová totiž skvěle bruslila, nepouštěla Přerov k ničemu, sama opanovala střední pásmo a hrozila ofenzivními výpady, z nichž dva skončily za zády přerovského gólmana Láníčka.

„Byl to perfektní výkon, zodpovědný ode všech hráčů na ledě,“ pochválil svůj tým Česlík. Domácím pomohl za stavu 3:5 do hry sudí Havlík, když uznal podle všeho neregulérní gól Ruska. Gólman Holeš byl v brankovišti atakován protihráčem, který mu sundal masku a Holeš bez masky propustil střelu

Ruska na 4:5. Marné pak byly protesty orlovských borců a Michal Holeš navíc vyfasoval osobní desetiminutový trest.
V infarktovém závěru třetí třetiny hráli Přerovští přesilovku, protože Potočný vyhodil puk přes plexisklo a šel na dvě minuty za zdržování hry na trestnou lavici. Čtyři sekundy před koncem pak Kolář vyrovnal na 5:5 a poslal zápas do prodloužení. V něm kraloval Přerov, prakticky nepůjčil zkoprnělým hráčům Orlové puk a pár sekund před koncem Rajnoha pečetil dokonalý obrat – 6:5.

„Je to obrovská škoda. Místo tří bodů máme jen jeden. Mám ze zápasu smíšené pocity, protože to byla oboustranně atraktivní podívaná se zajímavou zápletkou a pro domácí také se šťastným koncem. Hrálo se nahoru dolů a divákům se to muselo líbit. Takové zápasy jsou nejlepší, ale pochopitelně nesmíte být nakonec na straně poražených,“ hodnotil duel Petr Česlík.

Branky a nahrávky: 30. Jelínek (Rajnoha), 31. K. Rajnoha (P. Rajnoha), 39. Hruška (Sprušil, Pala), 44. Rusek (Faltýnek), 60. Kolář (Rajnoha), 65. Rajnoha (Frieb) – 8. Golab (Stránský), 14. Grygar (Jemelík), 31. Grygar (Kraft, Pavlas), 33. Pavlas (Grygar, Kraft), 35. Tomášek (Jemelík). Rozhodčí: Havlík, vyloučení: 8:12, využití: 1:1, oslabení: 0:1, diváci: 1 200.
Orlová: Holeš – Mintěl, Potočný, Trubka, Jemelík, Matuška, Bavlšík, Golab – Tomášek, Studený, Stránský – Pavlas, Kraft, Grygar – Bindač, Kotásek, Fuks. Trenér: Petr Česlík.

Další zápas hraje Orlová ve středu s Hodonínem.